„Book of YOU”. Jamie Oliver

„Book of YOU” zawiera 365 tzw. mikro-akcji, czyli elementów i rzeczy które powinno się robić dzień po dniu. Sprawia to, że czuje to, że każdego dnia robię coś tylko dla siebie.

Polecam tą książkę osobom,które bardzo chcą coś zmienić w swoim życiu ale im to nie wychodzi. Dzięki tej książce zrozumieć można, że mała zmiana pomnożona wiele rany czyni ogromną zmianę.
A książka jest tak fajnie skomponowana, że przy każdej akcji można zapisać datę oraz własny komentarz.

BOY_laydown_v3

Mikroakcje które każdego dnia są do wykonania to nie są skomplikowane zadania, są proste i łatwe. Zostały ona tak zaplanowane aby czytelnik wprowadzając zmiany w swoim życiu przy tym się nie nudził i jednocześnie nie tracił zapału w ich wprowadzaniu.
Każda mikroakcja jest zaszeregowana  do jednej z czterech kategorii: JEDZENIE, UMYSŁ, RUCH, MIŁOŚĆ.

Książka powstała dzięki aplikacji YOU (do pobrania w App Store lub Google play), której główna idea polega na tym, że nawet drobne zmiany mają wpływ na nasze życie. W aplikacji chodzi o to aby skupić się na małych zmianach, ich zdaniem życie jest sumą mikroakcji które dzieją się co dnia.

„Book of  YOU” to poręczny, starannie i pięknie wydany zbiór tzw. mikroakcji, czyli krótkich, niewymagających wielkiego wysiłku czynności, wykonywanych w czasie codziennych obowiązków.
Książka ma bardzo mały format co jest dużym plusem ponieważ książka zmieści się do każdej torebki i zawsze można ją mieć ze sobą. Książka zawiera wiele bardzo pozytywnych i barwnych ilustracji które mogą być również źródłem inspiracji. Przyciągał mnie do niej miętową okładką, a same treści wydawały się podobnie intrygujące co niewiele mówiący tytuł i taka jest. Jak zaczniemy codzienne mikroakcję to nie możemy od nich się uwolnić i stają się one naszym nawykiem który prowadzi do zmiany.

 

 Książkę polecamy
Tytuł: The book of you
Tytuł oryginału: The book of you
Autor: Jamie Oliver
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 288
Data wydania: 15 czerwca 2016
Cena katalogowa: 39,90 zł
Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Insignis za udostępnienie książki do recenzji.
logo_insignis