30 lat Teleexpress-u powspominamy z Maciejem Orłosiem i Markiem Sierockim

„Teleexpress” to program kultowy dla wielu milionów Polaków. Więc nic dziwnego, że z racji 30-tych urodzin Maciej Orłoś i Marek Sierocki postanowili o nim napisać książkę.

Teleexpress-30 lat.cdr
„Teleexpress 30 lat minęło” to książka napisana przez dwóch dziennikarzy, kojarzonych z tym popularnym programem telewizyjnej jedynki: Macieja Orłosia i Marka Sierockiego.

Pierwsze wydanie programu zostało wyemitowane 26 czerwca 1986 roku i od tej pory wiadomości w pigułce stały się obowiązkową pozycją oglądaną codziennie przez miliony Polaków, a sam Teleexpress zyskał miano kultowego. Chyba nie ma osoby w Polsce która nie ogląda tego programu.

 

 Rok 1986, szaro na ulicach, w sklepach ocet i musztarda. Zupełna beznadzieja. I w tej burej rzeczywistości ludzie dostali program, który mówił innym językiem, nie było w nim nachalnej propagandy, wszystko podawano szybko i krótko. A przede wszystkim robili go młodzi ludzie.

Szybką formę”Telexpress-u” polubili wszyscy. Program mówił mniej oficjalnym językiem, pokazywał, że istnieje kultura popularna (a o tym się nie mówiło w innych programach informacyjnych).

Program ma swoje symbole: logo, sygnał dźwiękowy i… Tele Hit. Który od pierwszego wydania prowadził Marek Sierocki. Był to krótki muzyczny przerywnik, który prezentował popularne przeboje. Często tęż prezentowano ich wykonawców, również tych zagranicznych, którzy gościli w Polsce (m.in. Aerosmith, Zucchero), albo debiutantów, np. zespoły Feel czy Łzy. O tych wydarzeniach dużo możemy przeczytać w książce, jak również obejrzeć zdjęcia czy skany.

Maciej Orłoś (w zespole od 1991 r.) i weteran Marek Sierocki to teraz najbardziej znane twarze „Telexpressu”, ale przez 30 lat przewinęło się przez program mnóstwo dziennikarzy i prezenterów. O nich króciutko przeczytamy na końcu książki.

Autor:
Maciej Orłoś

,

Marek Sierocki
Tytuł:
Teleexpress. 30 lat minęło
Liczba stron:
256
Format:
165×235
Oprawa:
Oprawa miękka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo RM
ISBN:
978-83-7773-299-1
Rok wydania:
2016

Dziękujemy wydawnictwu RM za książkę. I polecamy inne książki znanych dziennikarzy  🙂

RM