„Zakupoholizm”. Jak zdiagnozować i leczyć radzi Katarzyna Kucewicz

Książka-Zakupy-Ostateczna-Wersja_front_500px_szer_cienKsiążka „Zakupoholizm” Katarzyny Kucewicz to poradnik dla osób które mają problem z zakupami.
Pozycja skonstruowana jest w taki sposób, by przypominać strukturą rzeczywiste sesje terapeutyczne w gabinecie psychologa.
W pierwszej kolejności omówiono problem zakupoholizmu, po czym rozpoczyna się proces stawiania wstępnej diagnozy, monitorowania przebiegu uzależnienia oraz proces powolnego wprowadzania zmian które mają doprowadzić do zrezygnowania z nałogowego kupowania.

W Polsce z uzależnieniem od zakupów boryka się ok. 2 mln ludzi. Nałóg kompulsywnego kupowania dotyczy zarówno kobiet (80%), jak i mężczyzn. Częściej mieszkańców dużych miast, osób z wyższym wykształceniem i zamożnych.

Wszystkie treści w tej pozycji podane są w bardzo przystępnej formie i napisane zrozumiałym dla każdego językiem. Co jest dużym plusem.
Książka składa się z trzech głównych części: pierwsza część zawiera informacje na temat kryteriów rozpoznawania zakupoholizmu oraz przyczyn nałogowego kupowania znajdziemy tu równie z informacje o autodiagnozie – określenia indywidualnego profilu zakupowego.
Druga część książki to próba treningu kontroli zakupów. Znajdziemy tam zestaw ćwiczeń do pracy nad sobą  oraz technik czy też wskazówek w jak zbudować plan zmiany siebie w długoterminowym okresie.
Natomiast część trzecia to propozycja alternatywnych techniki kontroli, np. medytację, afirmację, hipnozę, biofeedback z dodatkowym oznaczeniem, które z technik można zastosować samodzielnie, a które należy skonsultować z specjalistą.

Książka „Zakupoholizm” kierowana jest przede wszystkim do tych osób które mają problem z kontrolowaniem zakupów, ponieważ ta pozycja jest bardzo pomocna w uświadomieniu sobie problemu. Warto też aby swoją uwagę na niej skupili terapeuci którzy pracują z osobami uzależnionymi lub zagrożonymi uzależnieniem od zakupów.
Warto też by po tą książkę sięgnęły osoby które podejrzewają problem z racjonalnym podejmowaniem decyzji zakupowych u swoich bliskich.

Zachęcamy do przeczytania książki oraz do zrobienia testu na uzależnienie od zakupów.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu samo sedno.

samosedno_logo