Wakacje z Wydawnictwem Jedność

Wakacje to najmilszy czas dla naszych milusińskich. To czas beztroskiej zabawy w gronie rówieśników. My przygotowałyśmy dla nich kilka ciekawych propozycji od Wydawnictwa Jedność.

Fingerprint. Malujemy obrazki odciskami palców. Zestaw do malowania

Fingerprint. Malujemy obrazki odciskami palców. Zestaw do malowania

Spróbujcie stworzyć fantastyczne obrazki za pomocą odcisków palców! Zestaw do malowania zawiera farby w czterech kolorach oraz książeczkę pokazującą, w jaki sposób odciski palców mogą zamienić się w obrazki, a obrazki – w żywych bohaterów i pasjonujące historie. To zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych! Skorzystajcie z naszych pomysłów i użyjcie swojej wyobraźni, aby bawić się wspaniale i tworzyć niepowtarzalne – bo naprawdę takie będą! – małe dzieła sztuki. W tej książeczce znajdziecie wiele ciekawych trików i mnóstwo miejsca do malowania. Farby w podstawowych kolorach możecie dowolnie mieszać na palecie, aby uzyskać inne barwy i ich odcienie. Dzięki temu powstaną ciekawe, różnokolorowe obrazki.

Odbiorcy:
– wszystkie dzieci, które kochają malować i chcą poznawać nowe techniki plastyczne;
– rodzice i opiekunowie, którzy pragną podarować dzieciom sympatyczną i oryginalną malowankę – sprawdzony sposób na nudę.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– przedstawia oryginalną i ciekawą technikę plastyczną;
– dołączone do książki farby są niezwykle praktycznym i wygodnym dodatkiem;
– wszystkie dzieci kochają malować farbami, zwłaszcza za pomocą własnych palców;
– jest doskonałym sposobem na nudę i pomysłem na podarunek zachęcający do kreatywności.

Modne księżniczki

Modne księżniczki

Idealna książeczka dla każdej dziewczynki kochającej bawić się w modę! Ten niewielki, śliczny szkicownik zawiera aż 60 sylwetek księżniczek do pokolorowania i ozdobienia oraz 200 kolorowych naklejek z przeróżnymi ubraniami i dodatkami. Można zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie – zmieści się w niewielkiej torebce, a nawet w kieszeni!

Odbiorcy:
– dzieci kochające modę i świat księżniczek;
– dzieci lubiące twórcze zabawy z naklejkami.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– ćwiczy zręczność i spostrzegawczość;
– pozwala rozwijać talent plastyczny;
– zachęca do twórczej zabawy;
– mały format pozwala nosić książkę w małym plecaku lub w torebce.

Perfekcyjne księżniczki. Zeszyt zadań

Perfekcyjne księżniczki. Zeszyt zadań

 Chyba każda mała dziewczynka na świecie pragnie być prawdziwą księżniczką! Dla takiej właśnie dziewczynki przeznaczona jest ta książeczka. Jej bohaterkami są cztery urocze, dobrze wychowane i bardzo miłe księżniczki – Marcjanna, Helenka, Laura i Amelia. Każda z nich jest inna, ma swoje ulubione zajęcia i sposoby spędzania wolnego czasu, a także marzy o czymś innym, ale razem tworzą zgrany zespół przyjaciółek, który polubi każda dziewczynka.

Książeczka jest pełna ciekawych zadań – są tu zgadywanki, labirynty, kolorowanki, wyliczanki i wykreślanki, łączenie par, dopasowywanie elementów, znajdowanie różnic, a także łamigłówki utrwalające znajomość literek i cyferek. Z pewnością spodoba się małym czytelniczkom, a jednocześnie czas spędzony na wesołej zabawie pozwoli rozwinąć spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia faktów i logicznego myślenia oraz trenować sprawność rąk niezbędną przy czynnościach takich, jak pisanie czy rysowanie.
Każda dziewczynka spędzi przy tej książeczce niezapomniane chwile!

Odbiorcy:
– dziewczynki kochające księżniczki,
– dziewczynki lubiące rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i łamigłówki.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– rozwija spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, motorykę małą,
– uczy przez zabawę i zapewnia doskonałą rozrywkę,
– jest kolorowa, pełna ładnych ilustracji i sympatycznych bohaterek.

Prawda czy fałsz? czyli zbiór podejrzanych ciekawostek

Prawda czy fałsz? czyli zbiór podejrzanych ciekawostek

To zupełnie wyjątkowa książka. Polecamy ją żądnym wiedzy, młodym badaczom świata, którzy uwielbiają tropić naukowe ciekawostki. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy są gotowi zmierzyć się z najbardziej zaskakującymi faktami z różnych dziedzin wiedzy. Książka podzielona jest na cztery działy (świat przyrody, nasza planeta, nauka, superludzie) i zawiera nieprawdopodobnie ciekawe, a zarazem nieco podstępnie sformułowane stwierdzenia. Zadaniem naszych dociekliwych czytelników będzie określenie, czy dana ciekawostka jest prawdą, czy może wręcz przeciwnie – podstępnym fałszem! Ciekawe, czy im się to uda?  Mrówka nigdy nie śpi. Deszcz żab i ryb jest możliwy. W Japonii stworzono toaletę dla ryb. Woda w oceanach jest zbyt słona, aby zamarznąć. Drzewo może zamienić się w kamień.  Jak myślisz – prawda to czy fałsz? Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, czy posiadasz żyłkę nieustępliwego naukowca, dla którego odróżnienie prawdy od fałszu to bułka z masłem!

Odbiorcy:
– nieco starsze dzieci, które chcą poznawać świat w niekonwencjonalny sposób,
– dociekliwi badacze świata obdarzeni poczuciem humoru.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to zbiór zaskakujących twierdzeń, które odsłaniają przed czytelnikami zdumiewający świat wiedzy,
– w oryginalny sposób przybliża zagadnienia z różnych dziedzin nauki,
– jest pełna humoru, fantazji i polotu.