„Opactwo” James Martin

„Opactwo” Jamesa Martina to piękna książka poruszająca trudny temat śmierci. Mówi o wielkim zwątpieniu które spotyka ludzi po utracie ukochanej osoby.

opactwo

Liczba stron: 240
Wymiary: 125×180 mm
Oprawa: zintegrowana
ISBN: 978-83-7516-967-6
Tłumacz: Anna Wawrzyniak-Kędziorek
Rok wydania: 2016
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj: Książka
Główną bohaterką tej niezwykłej książki jest Anna która wychowywała samotnie syna, który niestety umiera. Jej historia splata się z z historią architekta, którego los i własne wybory doprowadziły do pracy w tytułowym opactwie, gdzie zostaje złotą rączką.

Anna nie może wybaczyć Bogu śmierci swojego syna. Wini go za to, ostatecznie porzucając wiarę. Jednak bóg jej nie opuszcza i splata jej życie z kościołem i pozwala na nowo uwierzyć.

Ta piękna, poruszająca i bardzo wiarygodna powieść zaprasza poszukujących na spotkanie z Bogiem, a wierzących zachęca do pogłębienia relacji z Nim. Pokochałem tę książkę i jej bohaterów!
Richard Rohr OFM

James Martin jest znanym amerykańskim jezuitą. Niewątpliwym atutem tej książki jest sprytne wplatanie zakonnego słownictwa. Jest ono zazwyczaj bardzo trudne i niezrozumiałe dla przeciętnego czytelnika, co często odstrasza, a w tej książce dodaje uroku. I mimochodem czytelnik dowiaduje się się co to refektarz, infirmeria czy oratorium.

 

„Opactwo” to piękna książka mówiąca o poszukiwaniu sensu i wiary… Jednak to tak naprawdę umiejętności pisarskie autora spowodowały że czyta ją się bardzo szybki, i przeczyta ją się w jeden lub dwa wieczory.

Prosta, jednak pouczająca opowieść o cierpieniu, żalu, rozczarowaniu. O smutku rozstania, o gniewie i niezrozumieniu. To książka która pokazuje, że po wątpliwościach przychodzi wyjaśnienie. A Bóg jest z nami zawsze…  ale też o budzącej się nadziei i wierze.

Piękna opowieść o tym jak silne są więzi i  jak silne uczucia wiąże matkę z dzieckiem i obrazuje ogrom bólu po jego utracie. Książka może stać się drogowskazem….

Dziękujemy Wydawnictwu Święty Wojciech za kolejną piękną przygodę z ich książką… Zapraszamy do zapoznania się z innymi książkami autora które czytałyśmy:  „Jezus”„Siedem Ostatnich słów Jezusa”

św Wojciech