Kolorwanka i dziennik uważności pozytywnie zmieniają nastawienie!

Niedawno na polskim rynku miały swoją premierę dwie połączone jedną ideą książki: „Dziennik uważności” Corinne Sweet oraz „Kolorowanka uważności” Emmy Farrarons.I obie podbiły nasze serca! Warto je mieć!

Autor: Corinne Sweet
Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
Cena okładkowa: 34.99 zł
dziennik
Autor: Emma Farrarons
Oprawa: miękka
Liczba stron: 106
Cena okładkowa: 14.99 zł
kolorowanka
Wydawnictwo: Insignis
Książki to kontynuacja modnego ostatnio terminu „mindfulness„, czyli właśnie trening uważności. Jest to popularna obecnie metoda wyciszenia się, nauczenia korzystania z życia, doceniania każdej chwili i zwolnienia, odnalezienia spokoju, co nie jest łatwe w codziennym życi
Dziennik uważności to książka która pozwala nam się uspokoić i zauważy to co w życiu ważne. W codziennej pogoni zapominamy o tym aby się zatrzymać i pomyśleć…
Autorka Corrinne Sweet jest psycholożką, psychoterapeutką i autorką poradników. Jako dziennikarka radiowa i telewizyjna stała się autorytetem w dziedzinie rozwoju osobistego. W swojej pracy podkreśla iż powinniśmy skupić się na TU i TERAZ.
Poradnik to zbiór sugestii, ćwiczeń i inspirujących cytatów, mających pomóc uzyskać wewnętrzną równowagę — poprawić stan fizyczny i psychiczny naszego ciała i umysłu. I dać nam wewnętrzny spokój.
Same ćwiczenia polegają głównie na wygospodarowaniu z ciągu dnia wolnej chwili, zamknięciu oczu, głębokim oddechu, spojrzeniu w głąb siebie — koncentracji na tu i teraz. Choć mogą wydawać się bardzo powtarzalne i podobne, to w rzeczywistości odnoszą ogromny skutek.
Kolorowanka z kredkami – artystyczna terapia antystresowa dla zabieganych.  Ma małą formę (tak jak książka) więc idealnie mieści się do torebki. Piękne obrazki, bardzo malutkie elementy pozwalają się odstresować.
Miałam do czynienia już z kilkoma książeczkami do kolorowania. Nie jestem świetna w tego typu działaniach. I różnie mi to wychodzi. Autorka umieściła mnóstwo malutkich elementów i bałam się że po połączeniu nie będzie to ładnie wyglądało. Jestem pozytywnie zaskoczona efektem końcowym. Jak widać na moim przykładzie kolorowanka jest dla każdego, dla takich co to rysować nie potrafią też 🙂
Najlepiej „zacząć zabawę” z kolorowaniem po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, czyli dopiero w czasie wolnym. Wtedy najlepiej się wyciszymy i odnajdziemy radość w tak prozaicznej czynności jak kolorowanie.
Książka ma jednak jeden minus- śliski papier i nie wszystkie kredki chcą po nim malować.I sklejony grzbiet, co prowadzi do rozgniatania książki aby dotrzeć do elementów które są przy grzbiecie…
DSCN1343
DSCN1349DSCN1351DSCN1356DSCN1361DSCN136401_CS_MJ_plus_MCB_3d
Polecamy uwadze obie pozycję od wydawnictwa INSIGNIS.
logo_insignis
This entry was posted in Bez kategorii.