„Będzie dobrze”- Michał Leśniak

Będzie dobrzeKsiążkę napisał osadzony w więzieniu Michał Leśniak. Tworzył ją  w więziennej toalecie, opisał dzieje swojego młodego życia, wyjaśnił w niej dlaczego odsiaduje wyrok. Pisze o rozwodzie rodziców, o swojej skłonności do kombinowania o ogromnej pewności siebie co wpędziło go w tak duże kłopoty. Sam jednak stwierdza, że jest inteligentny i ogarnięty.

Michał Leśniak urodził się 02.03.1974 roku w Warszawie. Kiedy był za kratami, zainteresował się prozą oraz poezją, sam zaczął pisać wiersze, scenariusze oraz opowiadania. Jego artykuły są publikowane w miesięcznikach „Znaki czasu”, „Głos adwentu” oraz na portalu ejoba.pl.

To co opisuje autor wciąga, intryguje, wiele  wątków może bulwersować, znowu inne wywołują uśmiech. Szczerość, z jaką autor opowiada o swoim życiu bardzo buduje. A przemianie jaka w nim zaszła, czytelników może nawet wzruszyć. Dzięki tej pozycji człowiek uświadamia sobie jak bardzo cienka jest granica między dobrem a złem, miłością i nienawiścią. Można dzięki tej książce uświadomić sobie jak ważna w życiu jest pokora, że powinniśmy doceniać to co daje nam los.

Mam wrażenie, że to jedyna książka na polskim rynku wydawniczym napisana przez więźnia przy świetle żarówki. Temat książki jest bardzo kontrowersyjny ale książkę czyta się lekko i szybko a narracja w niej jest bardzo płynna i wciągająca.

Zastanawiam się do jakiego gatunku literackiego zakwalifikować tą książkę. Dla mnie jest to książka biograficzna opisująca życie jak i uczucia mężczyzny, który próbuje rozliczyć się ze swoją przeszłością. Bohater opisuje czytelnikom wydarzenia ze swojego życia. Dowiadujemy się jak to się stało, że chłopak z  tak zwanego „dobrego domu” staje się tym kim się staje.

Ogromną zaletą książki jest to, że jest ona napisana bardzo prostym a jednocześnie przystępnym językiem. Nie zawiera ona wulgaryzmów ani opisów zbrodni jak by to się mogło wydawać, bo przecież autorem jest kryminalista. Wszystko w tej książce jest bardzo przemyślane.

Jest to opowieść snuta ku przestrodze, wydana własnym nakładem przez autora w wydawnictwie Rozpisani.pl.

A głównym przekazem książki jest to, aby w obecnym świecie umieć poświęcić czas nie tylko na bieg po karierę i pieniądze, ale również zainteresować się dziećmi, bez braku zainteresowania  są zagubione w tym szybko zmieniającym się świecie.

Wydanie: 2016
Autor: Michał Leśniak
Wydawca: Rozpisani.pl
Typ oprawy: miękka

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa rozpisani.pl, dziękujemy za egzemplarz książki do recenzji.

rozpisani_logo