„A w konopiach strach”. Jerzy Vetulani i Maria Mazurek

a w konopiach_okładkaOd dłuższego czasu przez nasz kraj przetacza się burzliwa dyskusja na temat  dopuszczenia do stosowania medycznej marihuany. Książka „A w konopiach strach” jest jednym dość istotnym z głosów w tym temacie.

Książka jest wywiadem Marii Mazurek z  profesorem Jerzym Vetulani, który w jasny i przystępny sposób, odpowiadając na pytania tłumaczy jak działa na nasz mózg marihuana. Z wywiadu dowiemy się też dlaczego jest ona groźna i w jaki sposób może być zastosowana w medycynie. Bardzo ważne w tej rozmowie jest kwestia związana z nałogami czy też historia substancji psychoaktywnych. Kwestie zastosowania konopii w wielu dziedzinach życia jak i sprawa jej delegalizacji  są w tej pozycji wyjaśnione bardzo obszernie.

Profesor Vetulani ma 80 lat a zaskakuje rześkością umysłu jak u nastolatka. Jego jasność umysłu oraz niewiarygodna pamięć zadziwia i jest kwestią którą warto podziwiać. Zadziwia mnie też że człowiek w jego wieku ma tak nowoczesne i warte uwagi poglądy.

Książka jest warta przeczytania, mnie zajęła tylko jeden wieczór bo czytało się ją lekko i bardzo przyjemnie. Pozycja dostarcza bardzo dużo wiedzy nie tylko medycznej.

Zapraszamy do przeczytania Fragmentu książki „A w konopiach strach

Wydanie: Warszawa, 1, 2016
Seria / cykl: BEZ TAJEMNIC
Autor: Maria Mazurek, Jerzy Vetulani
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 01.04.2016

Dziękujemy Wydawnictwu PWN za udostępnienie egzemplarza książki do recenzji.

PWN-logo