Z pamiętnika samotnej wróżki- Ewa Zdunek

Inspirująca opowieść o tym jak bardzo nie chcemy być samotni i jak wiele zrobimy aby znaleźć swoją drugą połowę. Książka napisana w sposób prosty, lekki i zabawny. 

z-pamietnika-samotnej-wrozki-b-iext32216336Książka „Z pamiętnika samotnej wróżki” jest debiutem Ewy Zdunek. Z wykształcenia jest ona prawnikiem, absolwentka UKSW oraz WAT (studia podyplomowe na kierunku Przywództwo i Komunikacja Społeczna), zawodowy negocjator i mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, wykładowca na wydziale studiów nad rodziną Uniwersytetu im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W 2011 roku otrzymała wyróżnienie w postaci Złotej Mediany przyznawane przez Stowarzyszenie Mediatorów Polskich dla wyróżniającego się mediatora.

Czasami zastanawiam się, czego ludzie naprawdę chcą? To nie problem napisać lub powiedzieć coś zgodnego z ich oczekiwaniami, bo zdradzają je od razu, ale rzecz w tym, że często klienci w rzeczywistości nie chcą dowiedzieć się tego, o co pytają, i pytają o to, czego nie chcą wiedzieć.

 

Podobał mi się z jakim humorem jest napisana książki. Jest też napisana w lekki, bezpośredni sposób.
Bohaterka postanawia zmienić swoje życie ale do tego potrzebne są jej pieniądze i jakiś fajny facet. Autorka te dwa tematy potraktowała bardzo odważnie i nowatorsko, co sprawia, że książka strasznie wciąga i czyta się ją bardzo szybko.

Czym jest zatem miłość własna? To zaufanie do siebie, do swoich wyborów i decyzji. To akceptacja wszystkiego co przyciągam. To szacunek do siebie, którego nikomu nie pozwalam naruszyć, nawet za cenę kłopotów. To komfort postępowania zgodnie z własnym sumieniem, które postrzegam jako szeroką i otwartą drogę. Prostą, przejrzystą i dostępną dla każdego. Każdego, kto nie boi się nią podążać.

Emilia czuje się bardzo samotna dlatego rejestruje się na portalach randkowych i odpowiada na ogłoszenia od mężczyzn. Postanowiła rozstać się z pracą w pralni i została wróżką. Swoje  doznania i spostrzeżenia opisuje w pamiętniku.
Emilia nie jest standardową wróżką z kryształową kulą. Jest niezwykle mądrą inteligentną ale i ciepłą, ambitną dziewczyną. Nie da się jej nie polubić.

Lubię czytać pamiętniki ponieważ pozwalają poznać autora. Polecam Wam serdecznie tą lekka i zabawną lekturę. Dzięki której przemyślimy wiele codziennych spraw.

Autor: Ewa Zdunek,
tytuł: „Z pamiętnika samotnej wróżki”,
Edipresse Książki,
ISBN 978-83-7945-228-6,
cena: 29,90 zł,
oprawa: miękka ze skrzydełkami,
format 123 mm x 194 mm,
liczba stron 304,
data premiery: 13 stycznia 2016 r.

Bardzo serdecznie dziękujemy autorce za egzemplarz książki do recenzji.