Wszystkie kształty uczuć Edyta Świętek

„Wszystkie kształty uczuć” Edyty Świętek to bardzo mądra, dojrzała książka. Trudno od niej się oderwać, czyta się bardzo, bardzo emocjonalnie śledząc losy bohaterów książki.

uczucieKsiążka opowiada historię Klaudii która zamieszkuje w podkarpackiej wsi gdzie rozpoczyna pracę w szkole.
Bohaterka ukrywa w swojej przeszłości wiele bolesnych tajemnic związanych z domem, w którym się wychowała i rodziną. Gdy się tylko pojawia wzbudza zainteresowanie szczególnie Dawida- nieśmiałego i zakompleksionego artysty. Bohaterka w dzieciństwie nie miała łatwo: nie poznała nigdy uczucia matczynej miłości,  wychowywała ją ciotka która była bardzo wymagająca.

Nauczycielstwo było moim powołaniem. Lubię uczyć, lubię dzieci, ale jest też w tym głębszy sens. Czuję potrzebę zrobienia czegoś pożytecznego dla innych – podania pomocnej dłoni komuś, kto przechodziłby takie same piekło jak ja.

Bohaterowie tej książki są bardzo realni, tacy naturalni i prości, Czytając książkę można się z nimi zaprzyjaźnić, poczuć się jak z członkami rodziny. Narratorami w tej powieści są trzy osoby- Klaudia, Dawid i Mateusz co powoduje, że czyta się lekko i bardzo fajnie.

Książka pozwala nam poznać wszelkie kształty uczuć i różne emocje, od pozytywnych przez neutralne po emocje negatywne które często nas ograniczają i niszczą.

Historie opisane w powieści pokazują czytelnikom, że nie wolno ukrywać uczuć i trzeba rozmawiać o nich. Uczy nas tego, że niewolno oceniać ludzi po wyglądzie, każdemu trzeba dać szansę i poznać duszę, i doświadczenie człowieka.

Przeczytałam prawie wszystkie książki pani Edyty i  bardzo podoba mi się jej język i styl pisania. Jej opisy pobudzają wyobraźnię i pozwalają zobrazować sobie bohaterów czy też sytuacje opisane w książce.

Przeczytaj fragment książki. 

Spodoba się ona na pewno osobą lubiącym powieści obyczajowe. Książkę polecam wszystkim którzy są wrażliwi i bardzo lubią historie rodzących się uczuć.

ISBN 978-83-7674-500-8
[EAN 9788376745008]
Data wydania: 2016
Wymiary: 130×200 mm
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: literatura dla kobiet

Dzękujemy wydawnictwu Replika za egzemplarz książki do recenzji.

replika

Podaj dalej! Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page