Siedem kręgów Dorota Bartyzel-Dukaczewska

KIEDY CZUJESZ, ŻE CZAS MIJA BEZPOWROTNIE, POWIEDZ MI, CO CHCESZ ZROBIĆ Z TYM JEDNYM BEZCENNYM ŻYCIEM? Milewa jest kobietą sukcesu, taką która nie zna kompromisów. Nagła diagnoza rujnuje jej cały świat. Czy sobie poradzi z nowymi realiami życia?

siedem kregow

Milewa musi zmienić całkiem swoje życie gdy jej kręgi szyjne zostają całkiem zniszczone. Musi zmienić całe swoje życie, jego styl, i najważniejsze- musi rozliczyć się z przeszłością, teraźniejszością.

W książce „Siedem kręgów” Doroty Bartyzel-Dukaczewskiej razem z naszą bohaterką wybieramy się w podróż wspominającą jej życie. Wędrujemy po gabinetach specjalistów i „specjalistów”.

Milewa ma wszystko to, co każdy z nas by chciał mieć: dobre wykształcenie, świetną pracę, inteligentne dzieci, z którymi może porozmawiać, doskonałe stosunki z byłym mężem, dobre relacje z kochankiem. okazuje się że bohaterka w świecie tych relacji pozostaje w pewien sposób zdana tylko na siebie.
Kiedy zaczynają opadać mury obronne, Milewa po kolei uświadamia sobie liczne iluzje, z których misternie zbudowała swój świat. Bezpieczny, ale duszący. Okazuje się że bohaterka w świecie relacji rodzinno- społecznych pozostaje w pewien sposób zdana tylko na siebie.

Dorota Bartyzel-Dukaczewska doskonale i w pełni świadomie włada słowem. Nie nudzi czytelnika, zabiera go w świat przemawiających do wyobraźni czytelnika opisów. „Siedem kręgów” to świetna powieść, w której czytelnik poddaje się prądowi wydarzeń.

Książkę ta jest przeznaczona dla wymagającym czytelnikom. Nie jest to lektura lekka, ale za to bardzo bogata w dystans okraszony sporą dawką subtelnej ironii, humoru.  Czytałam z zapartym tchem.

Z recenzją tej książki zwlekałyśmy długo mamy nadzieję że wydawnictwo NOVAE RES nam to wybaczy.  To książka trudna dla nas poruszająca tematykę walki o własne zdrowie i szczęście. Strasznie osobiście ją odebrałyśmy, choć jesteśmy tak różne od bohaterki, to tak wiele mamy wspólnego. Książka wbija się w psychikę i na długo pozostaje w głowie… Polecamy…

O autorce:
Dorota Bartyzel-Dukaczewska jest korespondentką Bloomberg News, największej na świecie agencji informacyjnej i telewizji specjalizującej się w tematyce ekonomicznej. Pierwsza i wieloletnia szefowa Bloomberga w Polsce. Obecnie koncentruje się na polityce monetarnej, makroekonomii i problematyce społecznej. Jedyna w Polsce nauczycielka mindfulness wykształcona w Center For Mindfulness przy UMASS. Z mężem i synem zwiedziła niemal cały świat. Pasjonuje się twórczością C.G. Junga i E. Fromma. Najbliższe jej sercu są książki V. Woolf i A. Camus.

Dziękujemy wydawnictwu NOVAE RES za egzemplarz recenzencki. Jesteśmy ciekawe kto już czytał tą książkę i jakie wrażenia….

novae_res_logo_male@2x