Dziewczyny wyklęte- Szymon Nowak

„Dziewczyny wyklęte” to  historia 16 kobiet które udzielały się w niepodległościowym podziemiu. Te historie często kończą się śmiercią bohaterki z rąk zwyrodniałych ludzi. Do partyzantki często trafiały przez przypadek bo był tam brat, narzeczony, koleżanka. Bo potrzebowano, bo tak trzeba było…

DSCN0747 (2)To powinna być wyjątkowa i ważna książka, powinna być lekturą i każdy powinien ją przeczytać.

Ważne w tej książce jest to, że opowiada ona prawdziwe wydarzenia. Przedstawione w tej obszernej książce historie są przykładem walki o prawdę i sprawiedliwość i wolną ojczyznę. Pokazały, że warto walczyć o prawdę i dobro mimo grożących im konsekwencji.

Autorem publikacji jest Szymon Nowak. Napisał już kilka książek historycznych jest współpracownikiem Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944. Jego artykuły publikowane są często w czasopismach.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że autor książki „Dziewczyny Wyklęte” postanowił im właśnie poświęcił całą obszerną publikację. Jest ona jakby hołdem dla tych walecznych dziewczyn które to poświęciły wiele i wykazały niezwykłą odwagę i siłą walcząc w słusznej sprawie.

Lektura opowiada historię młodych bohaterek o imieniu: Inka, Marcysia, Perełka, Wanda, Jaga, Krystyna, Jasiek, Czesława, Irena, Blondynka, Lala, Danka, Sarenka, Dziuńka, Krysia i Siostra Izabela.

DSCN0748Plusem niewątpliwym książki jest łatwy w odbiorze język, wartkie dialogi sprawiają, że czyta się ją bardzo lekko. Dużą zaletą są zdjęcia przedstawiające bohaterki, ale i ich rodziny, przyjaciół, kolegów z podziemia antykomunistycznego.

Moim zdaniem warto przeczytać tą książkę jako kompendium wiedzy o tym jak naprawdę wyglądała powojenna rzeczywistość.

 

Oprawa: twarda |
Ilość stron: 528 |
EAN: 9788364095610 |
Cena detaliczna: 44.90 zł (brutto)

Dziękujemy za egzemplarz recenzencki książki.

logo fronda