[ZAPOWIEDZI] ,,Kiedy księżyc jest nisko” Nadii Hashimi

Niedługo nakładem Wydawnictwo Kobiecego pojawi się pierwsza w Polsce powieść o uchodźcach ,,Kiedy księżyc jest nisko” autorstwa Nadii Hashimi.12661750_454302671435482_64710286982610660_n(1),,Kiedy księżyc jest nisko” jest powieścią wyjątkową, gdyż porusza niezwykle palący temat uchodźstwa, ucieczki z kraju ogarniętego wojną.
Główną bohaterką jest Feriba, która po śmierci ukochanego męża zmuszona jest do opuszczenia Kabulu, gdzie władzę przejęli talibowie. Wraz z trójką dzieci ma nadzieję, przedostać się do Wielkiej Brytanii. Razem podejmują próbę ucieczki przez Europę. Dzięki pomocy życzliwych ludzi udaje się im przedostać do Iranu, a następnie do Grecji. Tu, na miejskim rynku, rozegra się prawdziwy dramat – Selim, nastoletni syn Feriby, zostaje rozdzielony z resztą rodziny.

Stojąc przed tragicznym wyborem, bohaterka decyduje się na dalszą ucieczkę z pozostałymi dziećmi, zaś Selim wpada do tzw. podziemia – grupy niezidentyfikowanych Afgańczyków, którzy nawiedzają ulice europejskich stolic.

Czy jeszcze kiedyś się spotkają?
Czy odnajdą na obcej ziemi azyl i zrozumienie, a w ich życiu zagości spokój?

Pełna poświęcenia ucieczka z ogarniętego wojną Afganistanu, rozpaczliwe poszukiwanie domu i budowanie nowego życia w obcym kraju. Poznaj wstrząsające historie ludzi, którzy najbardziej w życiu pragną być bezpieczni…

O autorce
Nadia Hashimi urodziła się i wychowała w Nowym Jorku, dokąd wyemigrowali jej rodzice we wczesnych latach 70. ubiegłego wieku. Przywiązanie do afgańskiej kultury wyniosła z rodzinnego domu, przesyconego duchem opowieści o kraju przodków snutych przez liczne ciotki, wujków i kuzynów. W ubiegłym roku naszym nakładem została wydana debiutancka powieść autorki pod tytułem ,,Afgańska perła”, która zachwyciła polskie czytelniczki ukazując im życie kobiet z Bliskiego Wschodu.