„Siedem Ostatnich słów Jezusa”- James Martin SJ

Książka „Siedem ostatnich słów Jezusa” Jamesa Martina SJ to portret Jezusa napisany w oparciu o Jego ostatnie słowa na krzyżu. Wspaniałe opracowanie które pozwala na wiele przemyśleń i zrozumienie tego co chciał nam przekazać bóg przez osobę Jezusa. 

siedem_ostatnich_slow_jezusaJames Martin – autor bestsellera „Jezus” napisał także „Siedem ostatnich słów Jezusa”. Obie te książki są jakby kompletem, pasują do siebie idealnie.

Publikacja to swojego rodzaju przewodnik duchowy. W którym ojciec Martin uczy i udziela duchowej porady, kontemplacji i zadumy nad siedmioma słowami Jezusa.

Każde rozważanie dotyczy jednego z siedmiu słów wypowiedzianych na krzyżu w Wielki Piątek. Właściwie to nie słowa lecz ostatnie zdania które wypowiedział Jezus tuż przed śmiercią.

„Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”
„Zaprawdę, powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju”
„Niewiasto, oto twój syn; oto twoja matka”
„Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił”
„Pragnę”
„Wykonało się”
“Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mojego”

„Siedem ostatnich…” to cieniutka książka, mająca ponad 140 stron. Jest mała, wręcz kieszonkowa, w twardej, pięknej oprawie.

O autorze:

o. James Martin SJ

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.

Darmowy fragment

Za książkę bardzo dziękujemy wydawnictwu Święty Wojciech i zachęcamy do zaglądania do nich, bo tam zawsze ciekawe i mądre książki!

Od autorek: Książka może wydawać się pozycją trudną i tylko dla zainteresowanych. Jednak my gwarantujemy że zainteresuje każdego. W ten wyjątkowy czas pozwoli nam na zrozumienie tego co się wydarzyło w Nowym Testamencie. Książka pozwoli nam na poukładanie sobie tego co często słyszymy w czasie mszy w kościele. Pismo Święte było pisane w kilku etapach dlatego tak wiele rozbieżności w tym co czytamy. Wiele wydarzeń było przekazywane sobie z ust do ust, a każda osoba inaczej interpretowało wydarzenia…

„Siedem ostatnich słów Jezusa” i „Jezus” James Martin SJ to idealny komplet dla każdego kto ma wątpliwości związane z wiarą albo chce poszerzyć swoją wiedzę!

Liczba stron: 140
Wymiary: 130×185
Oprawa: zintegrowana
ISBN: 978-83-7516-964-5
Tłumacz: Anna Wawrzyniak-Kędziorek
Rok wydania: 2016
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka

image002

4 thoughts on “„Siedem Ostatnich słów Jezusa”- James Martin SJ

Comments are closed.