Judasz- Tosca Lee

Tosca Lee, autorka książki ponownie odkrywa życie Judasza. Zanim napisała książkę zapoznała się z setkami książek, filmów dokumentalnych, komentarzy, wykładów naukowych i artykułów.

judasz_okladkaKsiążka rozpoczyna się w czasach panowania Cezara Augusta, kiedy Judasz miał zaledwie lat sześć. Mieszkał on wraz z rodziną w Jerozolimie, a później Seforis, gdzie zatrzymali się w domu Eleazara.

W tej powieści autorka książki wcieliła się w głównego bohatera pokazując nam jego oczyma mość ale i zdradę Jezusa.

W powieści Judasz, autorka wcieliła się w głównego bohatera, i jego oczami wykazała miłość i zdradę ucznia do swojego mistrza.

Autorka ma dar pisania. Historia opisana w książce jest dopracowana. Książka napisana jest ciekawym, wartkim językiem co powoduje, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

Książka napisana ciekawym językiem,jest wciągająca i czyta się ją bardzo szybko.Opowiada historię, z perspektywy najbardziej tajemniczej i chyba najtragiczniejszej postaci Nowego Testamentu- Judasza.Czytając książkę,zastanawiałam się,jak to było naprawdę z Judaszem.Dlaczego zdradził? .Czy mogło być tak,jak opisała to autorka?. To bardzo ciekawe,wszystkiego dowiemy się już po tamtej stronie.Książkę polecam,jest super.

Periodyk ten sprawia, że człowiek inaczej spojrzy na Judasza.  Spojrzy jak na kogoś kto zmagał się z codziennością ale miał marzenia.

Książka wywołała we mnie bardzo silne emocje. Pokazała mi że Judasz wywołuje ta pozycja.Judasz to człowiek pełen smutku i do cna nieszczęśliwy, nie potwór bez serca.Wyłania się tu mężczyzna, z którym może się utożsamiać każdy.Polecam, książka spełniła swoje zadanie, czyli wywołuje emocje i pozostaje na długo w pamięci. Pozwoliła ona spojrzeć inaczej na Judasza i poznać go bardziej ale także poznć Jezusa.
Polecam wam tę książkę.

Tosca Lee jest autorką wielokrotnie nagradzaną za swoje powieści. Jest ceniona za swój kunszt pisarski, Jej bohaterowie są postaciami wielowymiarowymi natomiast historie dopracowane pod każdym względem.

Dział: Książki

Kategoria: religie i mitologie, religie, katolicyzm

Wydawnictwo: Św. Wojciech
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 155×240
Ilość stron: 340
ISBN: 978-83-7516-893-8
Wprowadzono: 16.02.2016

image002

 

2 thoughts on “Judasz- Tosca Lee

Comments are closed.