,,SŁOWA NAJWAŻNIEJSZE WYBÓR MYŚLI Z LAT 2001-2003″ – JAN TWARDOWSKI

Slowa_najwazniejsze_front_rgb18 stycznia  2016 roku przypadała dziesiąta rocznica śmierci księdza Jana Twardowskiego, dlatego Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało wybrane refleksje księdza z lat 2001-2003.

W tych latach ksiądz Twardowski przede wszystkim powtarzał to co jego zdaniem, w jego posłudze kapłańskiej było najważniejsze. Słowa te nabierają więc innego, bardzo ważnego znaczenia. Są to myśli które jakby podsumowują dorobek i jednocześnie przekazuje nam swoiste przesłanie.

U księdza Twardowskiego pojawiają się trudne pytania i sprawy publicznie są publicznie i otwarcie dyskutowane. U księdza dobro jest dobrem, a zło złem, i nie ma nic pośredniego. Nie ucieka on przed wiarą i patrzy na świat przez jej pryzmat. Ksiądz pokazuj nam swoją wrażliwość na Boże słowo i na sprawy człowieka.

Książka podzielona jest na cztery części- Bóg, wiara, życie, dobro i zło. Przemyślenia autora często poprzedza fragment Ewangelii.

Zaletą książka jest jej przepięknie i staranne wydanie. Twarde okładki, bardzo dobry papier,oraz delikatna grafika nadają dostojny charakter całości i prezentuje się ona elegancko.

Książkę polecam gorąco wszystkim.
A dzięki przepięknej oprawie i wydaniu jest idealna jako prezent na szczególne okazje.

Tytuł: Słowa najważniejsze. Wybór myśli z lat 2001-2003
Autor: ks. Jan Twardowski w wyborze i opracowaniu Aleksandry Iwanowskiej
Liczba stron: 168
Wymiary: 125 x 195
ISBN: 978-83-7516-958-4
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech

Na zdjęciu również: „Siedem ostatnich słów Jezusa” której recenzja pojawi się na blogu.

DSCN0771

 

image002