„Sekrety urody Koreanek” Charlotte Cho

„Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” to bardzo fajny poradnik. Zawiera dużo ciekawych informacji na temat pielęgnacji cery podane w bardzo przejrzysty i przyjemny sposób.
Jednak nie uważam żeby informacje w niej były jakimiś odkrywczymi nowościami.

Bardzo przyjemny poradnik – wszystkie najważniejsze informacje o pielęgnacji cery w pigułce, podane w przyjemny i bardzo przejrzysty sposób. Autorką książki jest  Charlotte Cho która w bardzo przejrzysty sposób usystematyzowała moją wiedzę o pielęgnacji skóry twarzy.

Cho_SekretyurodyKoreanek_500pcx

Charlotte urodziła się w USA, gdzie z Korei Południowej wyemigrowali jej rodzice. Gdy dorosła postanowiła odwiedzić kraj swoich rodziców i tam odkrywa prawdę na temat nieskazitelnej cery Koreanek. Wprowadza do swojego planu dnia rytuały pielęgnacyjne tamtego kręgu kulturowego.

Plusem tej książki jest nie tylko to jak podane są informacje, ale też to, że autorka przeplata w niej opowieści o życiu i sposobie bycia mieszkańców Korei. A to jest bardzo interesujące bo uwielbiam poznawać inne kultury.

Na okładce książki pojawia się też podtytuł „Elementarz pielęgnacji” więc książkę podzielono na rozdziały w których pojawiają się szczegółowe sposoby pielęgnacji skóry.

Charlotte Cho – autorka książki- jest ekspertką od koreańskiej pielęgnacji skóry jest  profesjonalną, wykształconą kosmetyczką i jednocześnie właścicielką sklepu Soko Glam z koreańskimi kosmetykami.

Teraz słów kilka o języku. Autorka jest bardzo bezpośrednia, jej język jest prosty, taki jaki kierujemy do osoby którą dobrze znamy. Całość jest bardzo lekką i przyjemną lektura kierowaną raczej do młodych dziewczyn które uczą się tajników dbania o urodę.

Okładka w kolorze pastelowego różu z rysunkiem dziewczynki rozbawiła mnie bardzo. Książka ma trochę szerszy rozmiar niż tradycyjne książki. Sprawia to, że książka jest urocza. Tekst książki jest uzupełniony ilustracjami które pomagają nam dowiedzieć się co znajdziemy w danym rozdziale.

Książka jest bardzo ciekawie napisana co sprawia, że czyta się ją prawie jednym tchem. Oprócz porad kosmetycznych jest to fantastyczna podróż do świata dla nas orientalnego i odległego. Jest to też wędrówka do innej kultury i innych wartość.

Lubię czytać poradniki, choć się do zawartych w nich rad najczęściej nie stosuję, ale lubie dowiedzieć się czegoś nowego albo usystematyzować swoją wiedzę. Ten poradnik właśnie taki jest i do tego przekazuje wiele ciekawych informacji o innych kulturach.
Polecam

Autorki serdecznie dziękują Wydawnictwu Znak Litera Nova za udostępnienie egzemplarza książki.

znak_nova

6 thoughts on “„Sekrety urody Koreanek” Charlotte Cho

 1. Witam czy w książce umieszczona jest również informacja jakich koreańskich kosmetyków używać ?

  • Samych nazw firm koreańskich nie ma. Ale nazwy kosmetyków czy zabiegów kosmetycznych się pojawiają.
   Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie 🙂 🙂

 2. Nie słyszałam o tej książce, ale już sama okładka prezentuje się ładnie 🙂
  Pani Cho pewnie jest interesującą kobietą 🙂
  Uwielbiam, jak Ty, poznawać nowe kultury oraz książki, które usystematyzuja mi wiedze z danej działki 😉

Comments are closed.