„Primabalerina” Dorota Gąsiorowska

Primabalerina„Primabalerina” jest trzecia  powieścią Doroty Gąsiorowskiej. W zeszłym roku zadebiutowała ona na polskim rynku książką pod tytułem „Obietnica Łucji”, ukazała się też kontynuacji tej książki. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem wśród czytelników.Z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej książki pani Doroty.

„Primabalerina” oczarowała mnie od pierwszej przeczytanej strony tym, że zawiera w sobie tajemnice, bardzo ciekawa i nieszablonowa bohaterkę ale też pojawia się uczucie- miłość.
Z każdą przeczytaną kartką coraz bardziej lubiłam bohaterkę i interesowała mnie fabuła.

Nina główna bohaterka książki jest bardzo spokojną trzydziestodwuletnia kobietą, która wychowywała się u sióstr zakonnych w sierocińcu. Wybrała dla siebie nudny lecz przyszłościowy zawód ekonomistki. Pracuje w domu spokojnej starości i łączy ją niezwykła więź z jedną z podopiecznych- Irmą. Staruszka swoim sposobem i stylem bycia niezwykle zjednuje sobie ludzi. Nie ma ona rodziny a jedyną osobą, która ją odwiedza jest Igor, chłopak z którym rozmawia o książkach.

Pewnego dnia starsza pani umiera i okazuje się że bohaterka zostaje właścicielką kamienicy na Starym Mieście we Lwowie. Podejmuje decyzję o wyjeździe wraz z Igorem by zobaczyć dom który stał się jej własnością. Poznaje nowych ludzi i historię Irmy. Dowie się, że wraz z córką była ona baletnicami. Znalazła też  mieszkaniu figurkę, która jej się strasznie podoba.

Książka to niezwykła, magiczna opowieść. Jest tak wciągająca, że nie można jej odłożyć przed skończeniem. Wszystko to co spotyka główną bohaterkę jest zaskakujące i niewiarygodne a jednocześnie przepiękne.
Jest to piękna opowieść o tym, że życie to codzienna walka o lepsze jutro, o przyjaźń i miłość, o szukaniu swojego miejsca na ziemi. Pokazuje, że ważne w życiu jest też spełnianie zawodowe.

Okładka książki przyciąga wzrok, ponieważ mamy na niej zdjęcie przepięknej rudowłosej dziewczyny.
Autorka postanowiła akcję książki rozwijać bardzo po woli. Co jest nie wątpliwym atutem tej książki. Ciekawe i bogate opisy są zaletą i dodają uroku publikacji. Autorka pisze bardzo fajnym i wciągającym stylem, ma bogate słownictwo. Książka nie posiada rozdziałów a treść jest ujęta w jednym tekście.

Książka przyciągała mnie do siebie już od pierwszej chwili kiedy ją tylko ujrzałam, nie mogłam się od niej oderwać przeczytałam ją prawie w jeden wieczór i noc.

Bardzo doceniam to iż autorka w swojej książce poruszyła temat homoseksualizmu który jest w naszym kraju tematem tabu. Autorka podeszła do tematu w bardzo fajny sposób i pokazała, że takie osoby też są wartościowe i nie należy się ich bać.
Książkę „Primabalerina” polecam szczególnie kobietą. Jest ona pełna dobrych emocji, uczuć z Lwowem w tle.

zachęcam do przeczytania fragmentu książki:

Premiera książki już 17 lutego.

ZA EGZEMPLARZ KSIĄŻKI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WYDAWNICTWU ZNAK.

miedzy

Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2016-02-15
ISBN: 978-83-240-3592-2
Liczba stron: 544
Między słowami
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł