Nowości od Wydawnictwa Święty Wojciech- LUTY

Nowe propozycje od Wydawnictwa Święty Wojciech. Polecamy. O grzechu, pokusie, diable. O wojnie, nadziej i Syberii. O strachu, lęku i ufności.

diabel_tkwi_w_pokusachDiabeł tkwi w pokusach
Wiesław Pietrzak SCJ, o. Stanisław Morgalla SJ, o. Michał Golubiewski OP, ks. Krzysztof Wons SDS, ks. Marek Dziewiecki, ks. Mirosław Cholewa
96 stron,
185×105 mm,
oprawa twarda,
ISBN 978-83-7516-965-2
cena 19,90 zł

 

 

Łapiesz się na myśleniu, że pieniądze – co by nie mówić – są podstawowym źródłem szczęścia?Odczuwasz, patrząc na innych, ukłucia zazdrości?
Gorączkowo sprawdzasz przychodzące e-maile i SMS-y? Masz niekiedy uczucie zamknięcia i zniechęcenia?

Ta książka podpowie Ci, jak reagować na podszepty Złego i pomoże odróżnić grzech od pokusy (która grzechem nie jest), pokaże konkretne rozwiązania i kroki na drodze naśladowania Jezusa (kuszonego wszak na pustyni); pozwoli w końcu odkryć radość zwycięstwa i szczęście osobistej wolności.

 

bo_ty_jestes_ze_mna…bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii
Walter J. Ciszek S.J. Daniel L. Flaherty S.J.
130 x 203 mm, 288 stron,
oprawa miękka ze skrzydełkami,
978-83-7516-753-5
29,90 zł

 

 

 

bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii to historia wewnętrznej odysei autora oraz opowieść o niesłabnącej wierze, która pomogła mu przetrwać wyniszczenie ciała i załamania ducha.

Schwytany przez Sowietów podczas II wojny światowej, ojciec Walter J. Ciszek, jezuita, został skazany za bycie „szpiegiem Watykanu”.

Spędził dwadzieścia trzy lata w sowieckich więzieniach i łagrach na Syberii. Jak twierdził, to w modlitwie odnalazł odwagę, która łagodziła samotność, ból, frustrację, gniew, obawy, rozpacz. Pocieszenie płynące z duchowej kontemplacji dało mu wewnętrzny pokój, umożliwiający przeżycie w świecie przepełnionym „arogancją zła”.

Rekomendacja  prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego

Ta książka to poruszające świadectwo siły wiary, która przezwycięża potęgę sowieckiego totalitaryzmu. Polecam ją każdemu, kto pragnie zrozumieć najgłębsze przyczyny upadku komunistycznego imperium.

przezwyciezyc_lekiPrzezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie
Joël Pralong
176 stron,
135×205 mm,
oprawa miękka,
ISBN  978-83-7516-802-0
Cena 24,90 zł

 

 

 

Joël Pralong w prostych słowach zaprasza nas, abyśmy odważnie wyruszyli w podróż do swojego wnętrza, zmierzyli się z paraliżującym nas strachem czy wręcz – odważyli się na… lęk, z ufnością dziecka powierzyli swoje zranienia, obawy i niepokoje Bogu. Abyśmy – na wzór św. Teresy z Lisieux – odważnie wkroczyli na drogę duchowego dziecięctwa i dzięki Bożej pomocy rozwinęli skrzydła wielkiego orła. Przerażone pisklę, które żyje w nas, zostało powołane do urzeczywistnienia wielkiej przemiany i uświadomienia sobie, kim jest naprawdę. Do wielkiego wyzwolenia i wypowiedzenia w prawdzie słów: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia!” (Flp 4,13).

Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie to książka napisana prostymi słowami, szczera i autentyczna, wzbogacona osobistym świadectwem autora, który nie waha się otwarcie mówić o swojej walce duchowej i wewnętrznej przemianie, dokonanej za sprawą Ducha Świętego. To dzieło pedagogiki duchowej uczy wiary, ufności i miłości w codziennym życiu.

Joël Pralong –  kapłan w szwajcarskiej diecezji Sion. Autor wielu książek z pogranicza duchowości i psychiatrii (Pokochać samego siebie;Samobójstwo i co dalej?; Słabość i moc: Paweł z Tarsu i Teresa z Lisieux: miłosna pieśń na dwa głosy; Terapia dla duszy; Zwalczyć negatywne myślenie). Szczególną troską otacza młodzież, osoby cierpiące na depresję, rodziny dotknięte samobójczą śmiercią dziecka. Duchowy towarzysz wszystkich, którzy pragną wzrastać w miłości, odzyskać radość życia i odkrywać swoją prawdziwą tożsamość dzieci Bożych.

 

image002

2 thoughts on “Nowości od Wydawnictwa Święty Wojciech- LUTY

  1. Fajne książki. Najbardziej ciekawi mnie ta pt. „Bo ty jesteś ze mną…”. Zapowiada się ciekawie i z przyjemnością przeczytam u Was recenzję.

    • Będą recenzje, wlaśnie czekamy na paczuszkę od wydawnictwa. A co myślisz o „Diabeł tkwi w pokusach”?

Comments are closed.