„Jesteś cudem – 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”. Regina Brett

Autorka książki „Jesteś cudem – 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” pokazuje nam proste historie z życia, historie te poprzez swoje przesłania nas zmieniają. Regina Brett łączy w swoich książkach strefę ludzką i duchową.

W każdym rozdziale znajdujemy dużo nauki. Bardzo spodobała mi się okładka, ascetyczna i prosta w kolorze miętowym.

Okladka_Jesteś_cudem-540x829

Gdybyśmy cały czas byli szczęśliwi, przestałoby nas to cieszyć.

Regina Brett z zawodu jest dziennikarką, swoje felietony pisze od 1986 roku. Za wiele z nich otrzymała wiele krajowych oraz stanowych nagród. Została nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Prowadzi ona też swój własny talk-show.

Ta książka podobnie jak poprzednie podzielona została na pięćdziesiąt „lekcji”. Treścią ich są przede wszystkim przemyślenia autorki ale też obserwacje jak i historie ludzi. Wszystko to przekonuje, że warto ciężko pracować, modlić się co sprawi, że stajemy się lepsi. Autorka twierdzi, że szczęście to stan umysłu, i powinno się pogodzić ze swoim życiem ale jednocześnie powinnyśmy działać aby nasze życie stawało się lepsze.

Nie oddawaj innym pilota do swoich emocji. Koniec z wymówkami: „Ten facet doprowadza mnie do szału”, „Przez szefa nabawię się wrzodów”, „Dostanę migreny przez moje dzieci”. Odbierz im tego pilota i wciśnij guzik z napisem „spokój”. Nie masz wpływu na to, co robią inni, ale masz wpływ na swoje reakcje.

Rozdziały są proste, krótkie, czyta się bardzo płynnie. Człowiek zatrzymuje się momentami aby przemyśleć przeczytane słowa i zastanowić się jak zmienić swoje postępowanie.

Autorka w swojej książce wskazuje jak bardzo ważny jest drugi człowiek, ostrzega też przed plotkowaniem, w wielu miejscach odnosi się do Boga. Wskazuje też na miłość, poświęcenie dla bliźniego, pomoc również zwalczanie własnych słabości oraz bezinteresowność.

Minusem publikacji- jak dla mnie- jest przesiąknięcie jej chrześcijaństwem, Biblią i Bogiem. Dla mnie to jest trochę zbyt wiele ale zważając na to, że książka ma dobre przesłanie i ma pomagać w samodoskonaleniu można ten fakt jakoś przecierpieć.

Szczęście to wybór. Czasami wybieram coś innego. Użalam się nad sobą, pogrążam w lęku, złości albo smutku. Kiedy się na tym przyłapię, robię chwilę przerwy i zadaję sobie pytanie: czy chcesz być szczęśliwa? Niekiedy zaskakuję sama siebie, bo odpowiedź brzmi: nie. Ale kiedy wypowiadam słowo „nie”, mam świadomość, że decyduję się być nieszczęśliwa

Książkę tą najlepiej potraktować jako przewodnik, plan postępowania w życiu  tak aby każdy dzień stał się lepszy i by cieszyć się każdą chwilą swojego życia, a to co jest niemożliwe stało się możliwe. Polecam ją każdemu. Tym co chcą aby ich życie było „lepsze”, ale też tym którzy chcą się dowiedzieć czy robią wszystko by ich życie było jak najlepsze.

Polecam serdecznie, szybka do czytania i wartościowa publikacja.

Wydawnictwu Insignis dziękuje za egzemplarz recenzencki.

Gatunek Literatura faktu, PoradnikiTłumaczenie Olga Siara
Oprawa twarda
Wymiary 129×199 mm
Liczba stron 300
ISBN 978-83-63944-24-7
Data wydania 06/11/2013
Cena katalogowa 34,99 zł

logo_insignis

2 thoughts on “„Jesteś cudem – 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”. Regina Brett

  1. Podarowałam tę część koleżance na urodziny 🙂 Czekam na jej relację i może sama się skuszę 🙂

Comments are closed.