„Rodzice Prezydenta. Janina Milewska – Duda i Jan Tadeusz Duda”

rodzice„Rodzice Prezydenta. Janina Milewska – Duda i Jan Tadeusz Duda” w rozmowie z Mileną Kindziukto książka którą powinien przeczytać każdy Polak. Po to aby zobaczyć jakimi przekonaniami kieruje się Nasz Prezydent. Aby zobaczyć czego nauczyli go rodzice i co jest dla niego w życiu ważne.

Skoro takie było zrządzenie Opatrzności, że nasz syn został wybrany
prezydentem, to znaczy, że jako rodzice mamy obowiązek o nim mówić.
Podobnie o naszej rodzinie. Po to, by ludzie wiedzieli, skąd wywodzi się
Andrzej Duda, jakie wartości są dla niego istotne, jaki system wartości
wyznaje. Polacy mają do tego prawo.

Andrzeja Dudę, wybrano na Prezydenta Polski. Tak naprawdę mało kto zna jego sylwetkę, bo poznaliśmy to nazwisko, tak naprawdę dopiero w trakcie kampanii wyborczej. Bardzo zainteresowała mnie książka która jest rozmową z Jego rodzicami. Bo kto, jak kto, ale rodzice znają go najlepiej. I pewnie w niej będzie wiele informacji o których nie przeczytamy w gazetach czy internecie.

Wywiad- rozmowa została podzielona na kilka tematów, dzięki czemu możemy czytać książkę nie po kolej karta po kartce, lecz tak jak nas interesuje. Państwo Dudowie opowiadają o swojej religijności, wychowaniu dzieci, wspominają swoich krewnych, mówią także o swoich przyzwyczajeniach, tradycjach domowych, przytaczają różne anegdoty.

Tak naprawdę to nie jest książka o Andrzeju Dudzie, lecz o tym co w życiu państwa Dudów jest ważne. Więc jest wiele pytań o wiarę i moralne wartości. Widzimy w jakim środowisku wyrastał prezydent i jego siostry.

Dzięki uprzejmości „Rodziców Prezydenta” możemy zobaczyć mnóstwo świetnych zdjęć z archiwum państwa Dudów – zdjęcia z młodości Janiny i Jana oraz ich dzieci. Oraz te bardziej współczesne – Andrzeja Dudę z żoną i córką, a nawet zdjęcia z rocznicy ślubu Pary Prezydenckiej. Są one ułożone chronologicznie dzięki czemu możemy przyjrzeć się jak zmieniało się otoczenie w rodzinie prezydenckiej.
Polecam tę książkę każdemu w każdym wieku.

Autorka rozmowy Milena Kindziuk dynamicznie poprowadziła ten wywiad. Poszczególne części i rozdziały są krótkie i ułożone w logiczny ciąg. Również pytania są krótkie i rzeczowe: minimum słów, maksimum treści.

Książka jet ciekawa i warta przeczytania. Wywiad daje nam bardzo wiele wiadomości o Naszym prezydencie. Jest jednak jeden minus- rodzice Prezydenta Dudy zostali wykreowani niemal na świętych. Takie to wszystko lukrowane i piękne. To mnie drażniło w tej książce. Bo czy ta rodzina nie ma wad? Nie było tam kłótni? A młody Andrzej Duda był zawsze tak posłuszny i poukładany, nie miał swojego zdania i o wszystkim zawsze wiedzieli rodzice?. Ale to tylko moje wątpliwości. Przeczytajcie i sami i oceńcie. A ja czekam na Wasze komentarze.

Dziękujemy wydawnictwu Esprit za udostępnienie książki !

esprit

 

 

One thought on “„Rodzice Prezydenta. Janina Milewska – Duda i Jan Tadeusz Duda”

  1. Może ta książka jest ciekawa, może powinno się ją przeczytać, ale ja na pewno po nią nie sięgnę. Pozdrawiam serdecznie!

Comments are closed.