„Oszuści, zabójcy, kasiarze”. Sławomir Koper

W książce „Oszuści, zabójcy, kasiarze” Sławomir Koper prezentuje portrety najbardziej znanych kryminalistów II RP a przy okazji pokazuje codzienność tamtych czasów. Dzięki autorowi znajdziemy się w mrocznym świecie gangsterów gdzie porachunki i ciemne interesy są codziennością. Będziemy światkami ucieczek z więzienia jak i brawurowych napadów na banki.

kasiarze

Książka dostarcza nam barwnych, owianych tajemnicą z przed lat historii kryminalnych często nie wyjaśnionych i mrocznych. Jest ona cenną skarbnicą informacji o epoce.

Sławomir Koper jest historykiem, absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor wielu książek m. in.: „Tajemnic i sensacji świata antycznego”, „Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie”, „Śladami pierwszych Piastów”, „Wędrówek po Polsce piastowskiej”, „Spaceru po Lwowie”, „Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej”. Obecnie jego twórczość skierowana jest na okres międzywojenny dziejów Polski oraz historii polskiej obyczajowości XIX stulecia.

Koper w książkach próbuje pokazać historię „z ludzką twarzą”. Ukazuje życie prywatne ważnych osobistości jako część biografii przy okazji często porusza tematy pomijane przez innych biografów. Co nadaje książką autentyczności.

Książka składa się z sześciu rozdziałów oraz zakończenia, przypisów oraz bibliografii. Należy zwrócić uwagę, że jest ona bardzo bogata co jest przydatne w momencie kiedy chcemy poszerzyć swoją wiedzę o którymś z bohaterów. Każdy rozdział podzielony jest jeszcze o kolejne podrozdziały które pomagają usystematyzować wiedzę.
Ciekawym uzupełnieniem są sporadycznie pojawiające się tu zdjęcia.
Książka jest wydrukowana dość drobną czcionką jednak jest ona bardzo czytelna, język też nie jest skomplikowany więc treść jest zrozumiała i dobrze się czyta.

Zachęcam do przeczytania książki każdego kto interesuje się poprzednimi epokami a w szczególności ciemną strefą obyczajności minionych epok w Polsce.

Za udostępnienie książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu Czerwone i Czarne.

czerwone i czarne logo