„Jezus” James Martin SJ

jezusTym razem książka wyjątkowa. Poruszająca ważną tematykę religii.  Książka Jamesa Martina, amerykańskiego jezuity, pt. „Jezus”. Jest to bestseller „New York Timesa”. Książka ta przybliża nam Jezusa. W formie przystępnej dla każdego. Lepiej Jezusa poznajemy, dążymy do zrozumienia Jego słów i czynów przedstawionych w Ewangeliach. Mądra i ciekawa pozycja nie tylko dla tych mocno wierzących.

Książka nie jest publikacją naukową, to opis podróży do Ziemi Świętej odbytej przez członka Towarzystwa Jezusowego. Ojciec James funduje czytelnikowi wielką przygodę, zabierając w tereny niebezpieczne i egzotyczne dla Europejczyków. Ale związane z Jezusem, bardzo często nie doceniane lub pomijane w przeróżnych porównaniach i opracowaniach.

Bardzo podoba mi się to jak autor opowiada o swojej podróży. Opowiada przemycając opowieści z Pisma Świętego, nie jest to jednak taka nudna, mało ciekawa katecheza. Pisze do nas ładnym, plastycznym językiem. Pokazuje detale świątyń i innych miejsc. James Martin pisze w swojej książce bardzo szczerze o swoich osobistych doznaniach i emocjach. Idzie z nami przez całe życie Jezusa. Od narodzin aż po samą śmierć.

Ciekawa jest formuła książki. Świetnie udało się autorowi porównanie życia Jezusa do naszego. Zwyczajni ludzie chodzą do pracy, szkoły, mają obowiązki większość swojego życia Jezus też był zwyczajnym cieślą w małym miasteczku

Cenne dla mnie jest zakończenie każdego rozdziału fragmentem Ewangelii. Nie czytam jej na co dzień więc  jakby odkrywałam ją na nowo. I niejednokrotnie zaczytywałam się w niej. Wydaje mi się że będę książkę „Jezus” miała blisko na półce aby do niej zaglądać co jakiś czas, czytując „wyrwane” fragmenty. Ciężko będzie bo to 500 stron w twardej oprawie. Ale warto bo czyta ją się bardzo przyjemnie, zdania poruszające bardzo trudne wątki są w tej publikacji, napisane jasnym i prostym w przekazie językiem.

Autor:
James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego „Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim”. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.
Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.

Fragment książki (kliknij)

Od autorek: Książka może wydawać się pozycją trudną i tylko dla zainteresowanych. Jednak my gwarantujemy że zainteresuje każdego. Będzie idealnym prezentem. U nas leży w miejscu gdzie każdy ma dostęp, i każdy kiedy tylko ma chwilę i ochotę może poczytać. Doskonale się czyta nawet w dowolnych fragmentach. Polecamy!

Za książkę bardzo dziękujemy wydawnictwu Święty Wojciech i zachęcamy do zaglądania do nich, bo tam zawsze ciekawe i mądre książki!
O książce można było również przeczytać w zapowiedzi na naszej stronie. 

image002