„Jak ja to robię”- Ewa Drzyzga w rozmowie z Beatą Nowicką

drzyzgaEwe Drzyzgę i jej TVN-owsie „Rozmowy w toku” znają wszyscy. Zazwyczaj to ona pyta o najbardziej intymne rzeczy z życia swoich rozmówców. W książce „Jak ja to robię” odpowiada Beacie Nowickiej na pytania. Często zdradzając tajemnice lub ucinając plotki na swój temat.

Polecam szczególnie tym co się interesują dziennikarstwem (dla studentów tego kierunku literatura obowiązkowa), gdyż wiele można się dowiedzieć o technice pracy w zawodzie. Z tej  publikacji naprawdę  można sporo dowiedzieć się o pracy w telewizji. Poznać ten świat z drugiej strony i przekonać się, jak to naprawdę wygląda od kulis.

http://www.znak.com.pl/wirtualnaksiazka,id,4872

Książka to ponad 250 stron rozmowy na różne tematy. Dominuje, oczywiście tematyka związana z pracą dziennikarki, nie brakuje również  faktów z życia spełnionej życiowo kobiety.
Z książki wyłania się pracoholiczka dla której wszystko jest do zrobienia, nie ma rzeczy niemożliwych, a czas da się tak zaplanować że w ciągu dnia można wiele zrobić.

Swoją przygodę z dziennikarstwem pani Ewa rozpoczęła w radiu RMF. To tam zdobywała pierwsze szlify w trudnej umiejętności pracy w mediach. Jednak większość książki to rozmowa o pracy nad „Rozmowami w toku”. Dowiadujemy się wiele o pracy nad programem oraz o zapraszanych gościach, – z którymi współpraca wymaga wyjątkowej, empatycznej opieki i nierzadko wsparcia również poza „szklanym ekranem”. Wraz z postacią Ewy poznajemy również ludzi, którzy codziennie jej towarzyszą w trakcie tworzenia programu. Jak podkreślała sama Drzyzga bez nich program nie powstałby. To praca zespołowa i każdy odgrywa tam ważną rolę.

Pięknie i ciekawie opowiada w niej o swoim życiu osobistym – poznajemy jej rodzinę, znajomych i przyjaciół. I ważne jest to i mądre że informacje te nie są tak bardzo rozbudowane aby naruszyć czyjąś prywatność. Wielkie wyrazy uznania za tak mądrą redakcję książki.

Z książki wyłania się postać uśmiechniętej kobieta,pełna ciepła, z ambicjami. Prawdziwej i szczerej. Twardej dziennikarki które nie zna kompromisów, ale potrafi zrozumieć i postawić się w sytuacji swoich rozmówców.

Dobrym zabiegiem jest umieszczenie w książce wspomnień Ewy dotyczących uczestników programu. Jak również tego co poruszało ekipę czy publiczność.
Dzięki tej publikacji możemy się dowiedzieć co dzieje się po napisach końcowych programu, co dzieje się dalej z uczestnikami i w jaki sposób ekipa tworząca program stara się im pomóc. Bo ta publikacja pokazuje, że napisy końcowe nie oznaczają końca sprawy i pozostawienie bohaterów samych sobie.

Bardzo spodobała mi się część wywiadu dotycząca współczesnych nastolatków  tzw.”pokoleniu kciuka” . Polecam tę książkę nie tylko fanom „Rozmów w toku” dla których jest to pozycja obowiązkowa, ale również osobom,które lubią , tak jak ja, dowiedzieć się czegoś więcej w życiu i o życiu sławnych osób.

Książka napisana została bardzo ciekawym, zachęcającym do czytania językiem. Okładka książki jest bardzo ładna, ładne pastelowe kolory i uroczo uśmiechnięta Ewa Drzyzga. Bardzo ciekawa i dobrze napisana. Polecam bardzo, co prawda to lektura na jeden wieczór, ale warto do tej książki zajrzeć!

„Jak ja to robię”. Ewa Drzyzga w rozmowie z Beatą Nowicą. 

Oprawa twarda

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: Znak literanova

Jesteśmy ciekawe Waszej opinii o książce za którą dziękujemy wydawnictwu ZNAK Literanova. 

znak_nova

2 thoughts on “„Jak ja to robię”- Ewa Drzyzga w rozmowie z Beatą Nowicką

  1. Super recenzja. Tak lekko się Was czyta i przyjemnie! Myślę, że ta książka jest bardzo ciekawa. Z chęcią przeczytałabym ją, bo nie znam za bardzo tej dziennikarki.
    Pozdrawiam serdecznie!

Comments are closed.