[Prezent] „Mademoiselle Chanel” C.W Gortner

„Moje życie mi nie odpowiadało, więc sama je sobie stworzyłam”. tak o sobie powiedziała Gabrielle „Coco” Chanel.

Gortner_Mademoiselle Chanel_3D„Mademoiselle Chanel” to piękna prawdziwa powieść C.W Gortnera, Czytałam ją jednym tchem. Autor próbuje odpowiedzieć na pytania: jakie sekrety skrywała , kim była, kobietą poszukującą uczucia, a może niemieckim szpiegiem? O co walczyła, jakimi uczuciami się kierowała co skrywała?

Chyba każdy wie kim była ta kobieta, nie trzeba się interesować modą. To piękna historia kobiety której życie nie szczędziło trosk. Straciła matkę, ojciec ją zostawił, a sama trafiła do zakonu. Gdzie dzięki ciężkiej pracy została zauważona przez siostrę zakonną, która zainteresowała się jej edukacją. Siostra Therese wydobyła z niej skrywany talent, pomogła uwierzyć w siebie, dzięki czemu Coco osiągnęła tak wiele.

Trzeba głośno powiedzieć, że „Coco” nie była grzeczną dziewczynką. W jej życiu ogromną rolę odegrali mężczyźni oraz ich pieniądze. Choć stawiała na niezależność, to bez pomocy mężczyzn pewnie by jej się nie udało.

Gabriel Chanel kojarzymy z  małą czarną oraz perfumami Chanel No 5. Jednak jej historia jest o wiele bardziej ciekawa. To przecież ikona mody i kobieta, która przełamywała bariery początków XX wieku. W książce „Coco” Chanel opowiada czytelnikowi swoją historię w pierwszej osobie. Książka dzieli się na kilka części, które opowiadają o poszczególnych latach życia Gabrielle „Coco” Chanel.Dzięki temu autor osiągną intymność między czytelnikiem, a narratorką. Czytając tę książkę przeżywamy różne emocje przez wzruszenie po rozczarowanie czy też zainteresowanie odcieniami życia codziennego epoki Chanel. Dzięki temu iż, autor pisze o życiu kreatorki mody od samego dzieciństwa, to poznajemy ją bardzo dobrze. Od najmłodszych lat musiała walczyć najpierw z samotnością i lękiem. Z czasem, gdy dorastała musiała dbać o swoją przyszłość. Czytamy jak dziewczyna przeistacza się z wystraszonej, nie pewniej dziewczyny w Gabriele „Coco” Chanel. Piękną kobietę która podbija świat mody i serca wielu mężczyzn.

Zajrzyj do środka (kliknij)

Książka C.W. Gortnera to nie zwyczajna biografia. To poruszająca powieść biograficzna, która zabierze nas do świata słynnej Coco Chanel.

Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem książki. Piękna oładka, „twarde wydanie”, porządnej jakości papier oraz porządne wykonanie i forma edytorska powoduje, że książka trafi do gustu każdej osoby. Piękna okładka przyciąga jak magnez, a każdy przeczytany wers książki wciąga, tak że nie można się od niej oderwać do samego końca.

Zainteresowała mnie ta książka też dlatego że lubię czytać o silnych i mądrych kobietach. „Mademoiselle Chanel” z pewnością właśnie taka była. Bardzo spodobała mi się ta kobieta bo walczyła o swoje marzenia na przekór losowi. Stała mi się bardzo bliska, i niejednokrotnie będę zaglądała do tej książki, szczególnie gdy będzie trudniej bądź ktoś będzie próbował udowodnić mi, że nie dam rady. Po poznaniu historii Gabrielle Chanel staje się ona moją mentorką! Była przecież zwykłą dziewczyną, taką jak ja a do wszystkiego doszła swoją ciężką pracą- daleka droga przede mną ale warto próbować.

ps. od autorek strony: Książka ta to idealny prezent. Ucieszy każdą kobietę. A gdy dołączy się do niej czekoladki czy perfumy będzie pięknym i niezapomnianym upominkiem.

 

Autorki dziękują wydawnictwu ZNAK za udostępnienie książki.

miedzy

C.W. Gortner „Mademoiselle Chanel”
Oprawa twarda
Data pierwszego wydania: 2015-10-05
Liczba stron: 592
Między słowami
Format: 135×215
Cena katalogowa: 39,90 zł
Tłumaczenie:Maria Zawadzka-Strączek