[ PREZENT ] Jan Kulczyk. Biografia Niezwykła

JKulczyk-biografia-okladka.png_1Jan Kulczyk był człowiekiem niezwykłym, budzącym zainteresowanie wielu ludzi. Był kapitalistom z ogromnym majątkiem, ale i hojnym i uczynnym dobroczyńcą, pomagający biednym materialnie. Dlatego nawet wrogowie mieli do niego ogromy szacunek.

Kulczyk jak nikt miał dar do zmiany polskiej gospodarki i jednocześnie był kolekcjonerem dzieł sztuki a zarazem prowadził interesy z najbogatszymi i najważniejszymi postaciami współczesnego świata.

 

Książka Cezarego Bielakowskiego i Piotra Nisztora składa się z paru rozdziałów, które można czytać jako całość albo każdy osobno. W książce przeczytamy historię rodziny Kulczyków. Poznamy dokładne losy biznesu Kulczyka od samego początku kiedy to zaczynał pod okiem ojca. Ta wiedza pozwala nam zrozumieć dlaczego ojciec był tak dla mężczyzny ważny i jak ogromną pomoc, nie tylko finansową od niego otrzymał.

Duża część książki poświęcona jest aferze Orlenu w którą Kulczyk został zamieszany. Dlatego w tej publikacji pojawiły się obszerne fragmenty z przesłuchania Jana Kulczyka przed sejmową komisją w sprawie PKN Orlen.
Znajdziemy tu też fragment wstępu doktoratu bohatera.

Bardzo mnie ucieszyło umieszczenie w biografii wypowiedzi Jana Kulczyka. Wypowiedzi z humorem i dystansem.

Książkę ” Jan Kulczyk. Biografia Niezwykła” wydało wydawnictwo Fronda. Publikacja wydana jest w sposób biznesowy czyli twarda i piękna oprawa, gruby papier, dodatkowy atut to to że książka jest szyta a nie klejona. Warto zwrócić uwagę na czcionkę użytą w książce- jest bardzo dobrze dobrana, bardzo wyraźna, dość duża wszystko to sprawia, że oczy nie męczą się w trakcie czytania.

Książka to ponad 350 stron składających się na 20 rozdziałów, które czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Polecam tą książkę wszystkim którzy chcą się czegoś nauczyć o biznesie i wielkiej polityce w sposób bardzo przyjemny. Jan kulczyk jest przykładem tego, że dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy można miliarderem ale nie można zapominać też o tym, że potrzebne jest w tym trochę szczęścia i ten dar do podejmowania właściwych decyzji.

Ta publikacja nie jest standardowym wywiadem, to raczej rodzaj opowiadania które snuje nam sam Jan Kulczyk, a autorzy są jakby kronikarzami którzy spisują jego historię. To Jan jest główną postacją tej opowieści i cała akcja toczy się wokół jego losów.

Książka idealnie nadaje się na prezent. Jak najbardziej pod choinkę na zniżające się już dużymi krokami święta.

Dziękujemy bardzo wydawnictwu Fronda za udostępnienie egzemplarza książki do zrecenzowania.

logo fronda