„Cappuccino z cynamonem” Edyta Świętek

cappuccinoKsiążka Edyty Świętek to typowa pozycja literatury kobiecej. „Cappuccino z cynamonem” jest opowieścią o codziennym życiu kobiety o imieniu Patrycja, w średnim wieku.
Nasza bohaterka wiedzie zwyczajne życie: pracuje w biurze, użera się z współpracownikami, wychowuje dziecko,- nastoletnią córkę Sarę, spotyka się ze znajomymi… Rozstaje się z mężem, który pewnego dnia oznajmił jej, że odchodzi.

 

 

 

Powieść ta jest opowieścią o drugich szansach. Opowiada losy ludzi, już nie młodych, którzy postanowili walczyć o swoją szanse. Mimo, że poprzednie związki okazały się nieudane postanawiają poszukać swojego miejsca na ziemi i szczęścia.
Książka ta niesie przesłanie iż nie wolno się poddawać, nawet jeśli okaże się, że całe nasze życie do tej pory było budowane na kłamstwie. Autorka poprzez losy bohaterów pokazuje, że po każdej burzy zawsze świeci słońce.

„Tak bardzo Cię proszę, Panie Boże! Niech w moim życiu coś się wydarzy i odmieni je na lepsze. Utknęłam w przytłaczającym marazmie. Mam wrażenie, że ominęło mnie coś bardzo ważnego, niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju, ponieważ na którymś życiowym zakręcie podjęłam złą decyzję”.

„Cappuccino z cynamonem” jest pozycją napisaną przez kobietę dla innych kobiet. Prezentuje skomplikowane relacje damsko-męskie.
Jest to ciekawe połączenie powieści obyczajowej z literaturą piękną.

Na cholerę Ci facet? Źle ci? Pomyśl: nie musisz nikomu podawać obiadków, dźwigać siat z zakupami, łazienka należy tylko do ciebie, w toalecie nikt nie zostawia podniesionej deski klozetowej, nie zbierasz poupychanych wszędzie śmierdzących skarpet, przepoconych koszulek i innych męskich szmat. Nie musisz znosić w łóżku pierdzącego trolla. Nikt ci nie skrzeczy za uszami, nie rozładowuje na tobie frustracji, a w końcu nie wymieni cię na młodszy model.

Do książki przyciąga nie tylko prosta ale bardzo ciekawa fabuła, ale także przepiękna okładka i świetny tytuł. Książkę czyta się bardzo szybko, a dzięki prostej fabule czytelnik nie gubi wątków. Atutem tej pozycji jest sposób wydania i dobra, czytelna czcionka.

Książkę polecam kobietą, nie tylko tym po przejściach.
Wydawnictwo Replika umożliwia, każdej osobie zainteresowanej książką zapoznanie się z jej fragmentem.

Autorki dziękują wydawnictwu Replika za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego.

Data wydania: 2015
Wymiary: 130×200 mm
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: literatura dla kobiet

Wydawnictwo Replika

Wydawnictwo Replika