Komiks o gotowaniu po włosku? Tak! KRÓJ, GOTUJ, WOW

Coś dla tych co lubią gotować. Książka kucharska inna niż wszystkie bo w wersji komiksu.  Książka zawiera aż 50 szybkich i prostych klasycznych przepisów pochodzących z istnej biblii kuchni włoskiej Srebrna łyżka (Il cucchiaio d’argento). 

W naszym domu jest bardzo dużo pięknych książek kucharskich. Wszystkie one mają piękne zdjęcia dań. Aż się miło patrzy na to co na nich jest. Zawsze kupując książki kucharskie kierujemy się tym jak są wydane. Dlatego też sceptycznie podeszłyśmy do propozycji wydawnictwa INSIGNIS poznania książki KRÓJ, GOTUJ, WOW. – SREBRNA ŁYŻECZKA. Dlaczego? Ta pozycja to komiks? Czy da się przedstawić przepis kulinarny w formie rysunków? Dziś wiemy że tak.

‚Krój, gotuj, wow’ jest komiksową wersją włoskiej kulinarnej biblii ‚Il cucchiaio d’argento/Srebrna Łyżka’. Z tej właśnie książki pochodzi 50 przepisów, które wydawnictwo przepięknie i zrozumiale narysowało…. Znajdują się w niej rozdziały: wprowadzenie, przystawki, makarony, dania główne, wypieki i desery oraz extra info. Każdy przepis jest dokładnie narysowany i opisany- naprawdę bardzo zrozumiale. Nie jestem super gospodynią i dani włoskie mi nie wychodzą ale z tą książką sobie doskonale radze. Na końcu publikacji znajduje się bardzo przydatny słowniczek. Szczególnie przydaje się gdy nie wiemy co znaczy jakieś słowo.

Książka to nie tylko przepisy. Zawiera też dużo informacji o tym jak to jest jeść we włoskim stylu, czym on się charakteryzuje. Poznacie także najważniejsze włoskie składniki oraz regionalne potrawy. Nie zabraknie także wiadomości o kulinarnych technikach i wskazówkach dotyczących zakupów.

logo_insignis

3 thoughts on “Komiks o gotowaniu po włosku? Tak! KRÓJ, GOTUJ, WOW

  1. No proszę, nie widziałam jeszcze książki kucharskiej w formie komiksu, a do tego jeszcze te dodatkowe informacje i porady – na pewno jest ona ciekawa.

Comments are closed.