Jan Twardowski „Wiersze z szuflady”

Wiersze z szuflady Jan TwardowskiZ okazji 100- lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego wydawnictwo Święty Wojciech wydało tom „Wiersze z szuflady”. W tym zbiorze zebrano wczesne wiersze poety.

Tom ten skład się z dwóch rozdziałów tak zwanych szuflad, pierwsza szuflada to lata 1948 -1952, natomiast druga 1950- 1962.

Utwory w tym tomie są bardzo odmienne od wierszy które są szeroko znane i rozpoznawalne. Można pokusić się o stwierdzenie, że wiersze te są rodzajem takiego pamiętnika, odmiennego od tradycyjnych, bo pamiętnika pisanego wierszami.

Ciekawie o wierszach księdza  pisze w przedmowie Aleksandra Iwanowska :

„Ksiądz Jan Twardowski, zwłaszcza w ostatnich latach życia, wielokrotnie powtarzał, że nie wstydzi się dawnych, niedoskonałych wierszy. Przeciwnie, odczytywał je na nowo z sentymentem, rozrzewnieniem. Przypominały one bowiem dawne czasy: Często po latach nawet najsłabsze wiersze nabierają wartości, stają się ciekawsze niż kiedyś, bo są świadectwem innej, minionej już epoki, przyznał w jednym z wywiadów (1999)”.

Jest to drugie poprawione wydanie tego niezwykłego tomiku wierszy księdza Jana Twardowskiego.

Tomik wierszy jest niezwykle starannie i elegancko wydany.Będzie on pięknym prezentem dla miłośników twórczości ks. Jana.
Książkę polecamy bardzo wszystkim którzy lubią czytać poezję a w szczególności osobą które chcą bliżej poznać twórczość księdza Jana, tomik ten to wiersze wcześniejsze, jedne z pierwszych, zupełnie inne od tych powszechnie znanych.

Liczba stron: 64
Wymiary: 125×195 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-945-4
Rok wydania: 2015
Wydanie: Wydanie drugie poszerzone
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: KSIĄŻKA

 

Bardzo dziękujemy Wydawnictwu Święty Wojciech za udostępnienie egzemplarza tomiku.

św Wojciech