Czasem trupy zmartwych wstają- pomoc dla tych którzy rozmawiają na trudne tematy z młodzieżą (książka+film)

trupProblemy które powodują narkotyki to ogromne wyzwanie dla pedagogów i nauczycieli. Wszyscy wiemy, że rozmowy na ten temat są trudne, i nie wiadomo jak dotrzeć do młodych ludzi.
Z ciekawą propozycją wychodzi do osób zajmujących się tą tematyką Wydawnictwo Święty Wojciech. 

Do naszych rąk oddaje ciekawą książkę pokazującą świadectwo wychodzenia z nałogu Dobromira „Mak” Makowskiego i Arkadiusza „Arkado” Zbozień.Tych dwóch panów łączy nie tylko pasja śpiewania i tworzenia hip-hop-u. Łączy ich też mnogość doświadczeń i przeżyć związanych z uzależnieniami od narkotyków i alkoholu..

https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Podreczniki-i-pomoce-katechetyczne/Pomoce-katechetyczne/Czasem-trupy-Zmartwychwstaja-Film-dydaktyczny-o-uzaleznieniach-broszura

Do książki dołączony jest film który pokazuje prawdę o tym jak łatwo jest się uzależnić, wpaść w nałóg. Pokazuje też jak trudno jest się z uzależnienia uwolnić. Autorzy jednak pokazują jakie są możliwości uwolnienia się od niego. Film podkreśla jak ważne jest powrót do fundamentów naszej wiary.

W spisie treści mamy takie oto rozdziały:
I: Dlaczego sięgam?
II: Biorąc rujnuje swój świat
III: Bóg podaje rękę
IV: Realizuj swoje marzenia

 Film dokumentalny (czas trwania 20 min) wraz z książką praktycznym przewodnikiem do prowadzenia dyskusji o uzależnieniach.
Do wykorzystania na spotkaniach profilaktycznych, katechezie, spotkaniach przygotowujących do bierzmowania.
Adresat: młodzież gimnazjalna, licealna.
Patroni: Przewodnik Katolicki, Króluj nam Chryste, Katecheta, Fronda.pl, Wiara.pl

Czasem Trupy Zmartwychwstają (TRAILER)

 

Dziękujemy wydawnictwu