Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce. Zapraszamy do poznania

Książka „Co z tym szczęściem?…” Iwony Kucharewicz – konsultantki, trenerki biznesu i właścicielki firmy szkoleniowej została poświęcona „szczęściu”. Szczęście owo zostało tu zaprezentowane z pozycji psychologii pozytywnej, którą to nauką pasjonuje się autorka.

10088889_coztymszczesciemfront3d555pxszer

Na wstępie warto zauważyć okładkę publikacji która to zwraca na siebie uwagę prostotą, ważne jest też podkreślenie, tego że książka ma bardzo dopracowaną i staranną szatę graficzną.

Bardzo podoba mi się zabieg wypunktowania w skrócie treści danego rozdziału znajdująca się na pierwszej stronie każdej z części. To pozwala na wstępie zarysować sobie temat i treść. Dobrym zabiegiem początkującym czytelnikowi wiadomości które właśnie przyswoił jest zwięzłe podsumowanie każdego z rozdziałów. Autorka podzieliła poradnik na cześć szczegółowych rozdziałów z których dowiemy się czym jest psychologia pozytywna, czym właściwie jest szczęście dla nas, jak je osiągnąć i nie zagubić się w biegu za kolejnym dniem.

Wiele rzeczy jest możliwych. Wiele – wartych wysiłku. Błędem byłoby jednak zakładanie, że wszystko zawsze i każdemu się uda. Należy zachować zdrowe poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły, a także odróżniać je od megalomanii i mitomani, które czasem prowadzą na manowce.

Bardzo cieszy w tej książce sprzyjająca czytaniu czcionka, która jest dość duża i z interlinią. Dodatkowym, kolejnym plusem szaty graficznej jest wyróżnienie ważniejszych pojęć.

” Co z tym szczęściem?, Psychologia pozytywna w praktyce ” jest kompilacją kursu psychologii pozytywnej z poradnikiem psychologicznym którego uosobieniem w książce są liczne, bardzo ciekawe i niestandardowe ćwiczenia. Autorka w przystępny sposób prezentuje czytelnikom podstawowe założenia psychologii pozytywnej pokazując przy okazji jej dokonania i to co można wykorzystać z niej samej na gruncie życia codziennego. Autorka przekonuje, że psychologia ta ma pomóc w jak najlepszym funkcjonowaniu w społeczeństwie oraz w jak najlepszym pokonywaniu przeszkód życiowych.

Jak sugeruje ogromna popularność mediów społecznościowych, również w dzisiejszym świecie potrzeba kontaktów międzyludzkich jest niezwykle silna. Warto jednak wiedzieć, że kilkaset znajomych na Facebooku nie zastąpi choćby jednego zaufanego przyjaciela. Kogoś, z kim rozmawiasz na żywo i utrzymujesz naprawdę bliski kontakt.

Dobrym zabiegiem w książce jest fakt, że posiada ona rozbudowaną bibliografię która pozwana zagłębić się czytelnikowi w interesujący go temat i poszerzyć wiedzę poprzez inne książki.

Po przeczytaniu książki jestem pewna, że zmierzam w odpowiednim kierunku w swoim życiu aby osiągnąć szczęście.
Książka uświadomiła mi jak wiele rzeczy i wydarzeń może przynosić szczęście i, że nie muszą być to spektakularne wydarzenia.
Spotkanie z tą pozycją książkową wywołało we mnie wiele pozytywnych emocji, dało mi wiele satysfakcji i „kopniaka” do  działania, bo samo nic do człowieka nie przyjdzie…

Jednak pozycja ta nie daje jasnej odpowiedzi na pytanie jak osiągnąć szczęście? Jednak jest bardzo pomocna w wyborze drogi którą chcemy iść aby do tego szczęścia dojść, wcześniej jednak definiując czym dla nas jest owe szczęście.

Książka ta odziera ze złudzeń, że wystarczy tylko czegoś bardzo chcieć to to się samo zmaterializuje, przekonuje ona, że aby coś osiągnąć potrzeba wielkiej pracy i dużo własnego działania. Przekonuje ona do wyznaczania sobie małych celów i priorytetów bo wszystkiego na raz nie da się zdobyć.

Bardzo dziękujemy wydawnictwu Samo Sedno za możliwość przeczytania tej książki oraz za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

samosedno_logo