„Nie zabijaj mnie, kochanie” czwarta część sagi Danki Braun

nie_zabijaj_mnie_kochanie_gotowa

Książka jest kontynuacją opowieści o Robercie Orłowskim i jego dość pokomplikowanym życiu.

Autorka Danka Braun do kolejnej części wprowadza nowych bohaterów: Młodziutką nauczycielkę Ewę oraz dziennikarza Marka który dość mocno namiesza w spokojnym pod względem obyczajowym życiu państwa Orłowskich.

 

 

Bezszelestnie ruszyłem w stronę auta, włączyłem silnik i odjechałem. Kątem oka dostrzegłem, że na dźwięk samochodu dziewczyna i chłopak poderwali się podenerwowani. Niechcący spłoszyłem współczesnego Romea i jego Julię. Sorry- powiedziałem do siebie uśmiechając się pod nosem.

Ten tom jest kolejną już czwartą częścią sagi którą rozpoczęła powieść ”Historia pewnego związku”, sagi o rodzinie Orłowskich, została ona wydana w listopadzie 2012 roku. Kolejna część to ”Historia pewnej niewierności”, a potem trzecia część ”Historia pewnego narzeczeństwa”.

„Nie zabijaj mnie, kochanie” jest inaczej jak poprzednie książki kobiecym kryminałem.
Moim zdaniem zmiana gatunku książki i jej charakteru wyszła na dobre tej sadze.

Światło budzącego się dnia wdzierało się nieśmiało do pokoju. Na twarzy Marka malował się dziwny smutek.
Serce dziewczyny powoli wracało do zwykłego rytmu. Zniknęły resztki snu.

Fabuła książki jest bardzo logiczna i spójna, jednocześnie jest bardzo intrygująca i wciągająca. Warte zauważenia jest to, iż każda postać i każde wydarzenie jak i każda reakcja bohaterów wprowadzana jest w określonym celu i w najlepszym momencie.
Fabuła jest tak skonstruowana, że czytelnik domyśli się częściowo zakończenia, jednak Braun aby utrudnić „domyślanie się” bardzo efektownie i spektakularnie tworzy krąg podejrzanych nie gubiąc w tym logiczności wydarzeń.

Widziała w świetle latarni jego uśmiech, gdy pochylony nad nią patrzył na jej twarz. Nachylił się jeszcze bardziej i zaczął muskać wargami jej policzki. Odgarnął z czoła kosmyk włosów, łagodnie się uśmiechnął…

Bardzo podoba mi się styl pisarski pani Braun, nie zamęcza ona czytelników długimi, usypiającymi opisami a bardzo trafnie i konkretnie maluje fabułę.

Poczucie humoru którym przepełnione są wszystkie książki sagi przypadło mi bardzo do gustu.

„Nie zabijaj mnie, kochanie” to bardzo zgrabnie i ciekawie napisana książka z gatunku romantycznego kryminału, można ją jednak zaliczyć również do powieści obyczajowych.
Książka dotyka wielu problemów współczesnego świata. Jest to też opowieść o wielkiej namiętności ale i zdradzie która wywiera ogromny ślad na psychice bohaterów.
Książkę tą polecam każdemu jednak najserdeczniej polecam ją czytelniczką które cenią sobie odważną, otwartą prozę polską.
Książka jest bardzo ciekawa i polecam wszystkie cztery części sagi i  niecierpiętliwością czekam na kolejną.

Autor: Danka Braun
Wydawca: Prozami
ISBN: 978-83-65223-15-9
Data premiery: 16 czerwca 2015
Liczba stron : 312
Okładka : miękka

Dziękujemy Wydawnictwu Prozami za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.

prozami