„W każdej chwili dnia”. Książka dla poszukujących wzruszeń

W każdejTreha jest dwudziestoletnia dziewczyna, która pracuje w domu spokojnej starości. Często wydaje się być zagubioną i jakby niewidzialną. Mimo tego dla mieszkańców Desert Gardens jest kimś kto przynosi pociechę, rozmowę i okazuje serce a przede wszystkim kimś kto słucha opowieści z ich życia.
Interesuje ją bardzo przeszłość innych bo własnej nie zna. Została wychowana przez kilka rodzin zastępczych.

Kierująca placówką dostrzega u dziewczyny nieprzeciętny talent i zdolność do przywracania choć na parę chwil podopiecznym- tym którzy pogrążeni są w demencji- zdolność do kontaktu z rzeczywistością.

Transwormacja – to jedyne słowo zdolne dokładnie oddać to, co widziała Miriam – dokonywała się powoli, jakby otwierał się kwiatowy pąk. Widać ją było w oczach starszej kobiety, gdy nieznacznie przechyliła głowę, niczym pies, który słyszy dziwny dźwięk…

Książka składa się z czterdziestu dwóch  krótkich rozdziałów. A co niektóre rozdziały z podrozdziałów które są jakby scenami filmu.

Książka „W każdej chwili dnia” została wydana w serii smaki życia przez wydawnictwo Święty Wojciech.

Autorka książki Chris Fabry zmusza do myślenia i zastanowienia się nad tym jak są traktowani w naszym współczesnym świecie ludzie w podeszłym wieku i niepełnosprawni.

Teraźniejszość przeplata się z przeszłością co powoduje nieoczekiwany zwrot akcji.
Młodzi, niedoświadczeni ludzi uczą się  dopiero życia i szukają odpowiedzi na  pytania które stawiają sobie wobec dręczących ich wątpliwości. Ale w książce są też bohaterowie którzy przeżyli już życie i doświadczyli wszystkiego.

Główną siłą napędową Devina było jego niezachwiane przekonanie, że opowiadanie historii prowadzi do życia. Śledzenie kolejnego kroku, kolejnego rozdziału kolejnego wspomnienia pchało ich naprzód.

Powieść ta przepełniona jest smutkiem ale jednocześnie wiarą. To, że w książce jest tak wiele zagadek i tajemnic sprawia iż pozycja ta zasługuje na uwagę czytelników.

Dzięki temu, że książka dzieje się na dwóch płaszczyznach nie jest nudno i akcja jest bardzo ciekawa. Co sprzyja dobremu i szybkiemu czytaniu.
Dodatkowym atutem jest czcionka w jakiej wydana jest ta pozycja. Czytelne, duże litery sprzyjają dobremu czytaniu.

Chris Fabry autor książki to znany i ceniony pisarz oraz dziennikarz radiowym. Wiele jego książek otrzymało nagrody i wyróżnienia literackie, dwie znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Chris mieszka z rodziną w Tucson, w stanie Arizona.

„W każdej chwili dnia”
Chris Fabry
Liczba stron:398
Wymiary:
135 x 210 mm
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7516-744-3

Bardzo serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Święty Wojciech za egzemplarz recenzencki.

św Wojciech