Zdobądź siły na zmianę życia

Wydawnictwo Święty Wojciech często zaskakuje kolejnymi publikacjami. Jeszcze bardziej zaskakuje różnorodnością wydawanych książek.

55208I podobnie było z książką „Zdobądź siły na zmianę życia”, spodziewałam się przemyśleń i wzorców jak zmienić siebie i życie, myślałam też, że będzie to coś z psychologi więc domyślacie się jakie było moje zdziwienie kiedy czytając książkę uświadomiłam sobie, że jest ona poradnikiem poświęconym prawie w całości tematowi wolności.

Autor czyli Notker Wolf twierdzi, że nasza wolność wzrasta wraz z tym jak uczymy się zachowywać umiar oraz mamy dystans do siebie samych jednocześnie otwierając się na innych i to co nas w życiu dotyka. Skupia się on na człowieku oraz jego relacjach z samym sobą i Bogiem. Te sześć rozdziałów z których składa się pozycja to rozważania podane w sposób prosty.

Żyjemy coraz dłużej, a mimo to mamy coraz mniej czasu. Dlatego niektórzy ludzie prowadzą tak niespokojne i pozbawione umiaru życie ?

Zaletą tej książki jest sztywna okładka i kieszonkowe wydanie co sprawia, że można ją zabrać wszędzie ze sobą. Do tego pięknie wydana w środku z bardzo czytelną i przejrzystą czcionką. Do tego wstążeczka która pozwala nam zaznaczyć na jakiej stronie skończyliśmy. Wszystko to czyni oprawę niezwykłych słów wyjątkową.

Warto pochylić się chwilę nad samym autorem ponieważ jest on jednym z ważniejszych przełożonych zakonu Benedyktów, który jest jednym z najstarszych zakonów na świecie.

Orędzie chrześcijańskie nie zna zemsty a jedynie drogę przebaczenia. Nie chodzi w nim o zapomnienie – nazwanie faktów po imieniu jest ważne, ale to jeszcze nie wszystko. Ważne jest również wzięcie na siebie odpowiedzialności, ale i to nie zmazuje jeszcze winy…

Polecam Wam bardzo tą publikację, w szczególności wszystkim tym którzy są zagubieni i tym którzy są zdania, że nie mają wpływu na świat.

Liczba stron: 272
Wymiary: 110×165 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7516-774-0
św Wojciech

Wydawnictwu bardzo serdecznie dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji.