„Singielka”. Życie i miłość z nutką śmiałości. Mandy Hale

Mamy ciężki okres- dużo obowiązków, mało czasu wolnego. Więc szukałyśmy jakieś lekkiej lektury, którą można szybko przeczytać a wniesie w życie jakieś pozytywne emocje, podniesie na duchu- da przysłowiowego „kopa”.
Dlatego sięgnęłyśmy po książkę Mandy Hale „Singielka. Życie i miłość z nutką śmiałości”.
 Ta pozycja to idealna książka na ten czas długiego weekendu majowego. Nie zmęczy. Poprawi humor. Da wytchnienie od codzienności.

Właściwie to przyciągnęła nas pomarańczowa okładka z uśmiechniętą dziewczyną w różowym kapelusiku. I ten dopisek do tytułu „Życie i miłość z nutką śmiałości”.

Czasem trzeba zboczyć z trasy, żeby dotrzeć do celu.

„Singielka. Życie i miłość z nutką śmiałości” to debiut amerykańskiej pisarki, mówczyni i blogerki singielkaMandy Hale. Postanowiła w styczniu 2010 założyłyć ruch samotnych kobiet. Zaczęło się zwyczajnie, ot prowadzenie bloga, potem pojawił się profil na Twitterze, który błyskawicznie nabrał rozpędu i doprowadził do powstania strony na Facebooku. A wszystko pod pseudonimem „SINGIELKA”Teraz jej profil ma ponad 800 tysięcy fanów. Została wyróżniona przez wiele magazynów, m.in. „Forbes” i „New York Times”.

Nie pomyliłyśmy się. To bardzo lekka książka ale dobrze napisana. Taka co pozwala złapać trochę dystansu do otaczającej go rzeczywistości. Autorka świetnie pisze i podnosi na duchu, bo przecież każdy z nas ma chwilę słabości, momenty kiedy czuje się niechciany czy też nie kochany. Autorka przekonuje że wszyscy to przeżywamy jednak życie jest po to aby go jak najlepiej wykorzystać.

Prawdziwi przyjaciele sprawiają, że złe czasy stają się dobre, a dobre czasy – niezapomniane.

Co nam się wydaje najgorsze w życiu singla – oczywiście ta samotność. Postrzegana jest przez osoby z otoczenia singla jako coś złego i coś co zabiera energie, bo przecież samemu jest nudno. Mandy Hale przekonuje w swojej książce że tak nie powinno być. Przekonuje że każda sytuacja w której się znajdujemy w życiu to coś nowego, innego, ciekawego. A życie w pojedynkę daje nam możliwość rozkoszowania się życiem tak jak chcemy bez zamartwiania się o innych i ich sprawy. Jednak książka nie pokazuje nam na siłę jak to wspaniale jest żyć samemu, a jakie złe są małżeństwa. To raczej obiektywne przedstawienie faktów.

Chodzi o to, żeby z byle powodu nie obniżać własnych standardów, aspiracji i oczekiwań. Nie po to tu jesteśmy, żeby i wieść bezbarwne, byle jakie życie lub obawiać się, co pomyślą o nas inni. Nasze życie nie może się wznieść wyżej niż nasze standardy! Mierz wysoko, zarówno w życiu, jak i w miłości. A kiedy ktoś ci powie, że masz za wysokie standardy, nie przepraszaj. Powiedz mu: dziękuję. Twoje standardy mają wpływ na twoje przyszłe życie. Ludzie, którzy znają swoją wartość, nie tracą czasu na drobiazgi. Sięgają po to, co najlepsze.

Mendy Hale pisze przez pryzmat własnych przeżyć, bardzo osobiście. Ze swoich przeżyć stara się wyciągnąć wnioski i przekazać to co zaobserwowała innym. Rady zawarte w publikacji są uniwersalne. Autorka pomaga nam uporać się z myślami o przeszłości, pokazuje jak czekać na to co ma dopiero nadejść, jak się tym cieszyć. Żyj dla siebie, realizuj swoje pasje, znajdź nowe, stań się taką osobą, jaką chciałabyś być, ale się boisz. Daj sobie czas, kup rzecz, o której marzyłaś od dawna, nie bój się wychodzić sama z domu, bo wreszcie możesz robić co chcesz, nikt cię nie ogranicza. Czytając tą książkę ma się wrażenie że czyta się zwierzenia dobrej przyjaciółki która daje na dobre rady. Książka jest pisana jak poradnik. Czytelnicy dostaną dobrą doze pozytywnych rad i myśli które pozwolą im zaakceptować swoją samotność, doświadczenia wcześniejszych związków i nauczą się cenić innych.

Podoba nam się „skład” i oprawa tej książki. Jest to mała w formie książeczka (chodź liczy sobie ponad 220 stron.) w twardej oprawie- idealnie nadaje się nawet do mniejszej torebki. Teksty pisane przez autorkę są w lekkim stylu, jest wiele „złotych myśli”, czy też hasła- motywatory które można powtarzać sobie, starając się myśleć pozytywnie.
Książka jest podzielona na rozdziały. Rozpoczynają się one swoistymi myślami przewodnimi rozdziału czyli krótkimi „mądrymi słowami, które powiedzą nam o czym będzie rozdział:

Okres samotności i odosobnienia jest potrzebny żeby gąsienica mogła przeobrazić się w motyla. Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem poczujesz się samotna.

Czy też:

To na co czekamy, nie jest aż tak ważne jak to, co dzieje się w naszym życiu podczas oczekiwania. Zaufaj drodze.

Pozycja ta sprawia wrażenie książki która sama się czyta. Jest lekka i przyjemna. Jednak chcemy zauważyć że mnóstwo w niej odniesień do Boga i wiary, więc nie jest uniwersalna. Czytając ją ma się troszkę wrażenie że jest przeznaczona dla ludzi mocno wierzących. Książka może być doskonałym drogowskazem dla tych którzy przechodzą kryzys, szukają własnego JA lub też potrzebują wsparcia duchowego.

„Singielka. Życie i miłość z nutką śmiałości”
Liczba stron: 224
Wymiary: 130×200 mm
Oprawa: zintegrowana
ISBN: 978-83-7516-641-5

One thought on “„Singielka”. Życie i miłość z nutką śmiałości. Mandy Hale

Comments are closed.