Piękna historia o niełatwym szczęściu czyli „Wyjątkowy dzień”

image003

Książka „Wyjątkowy dzień” to kontynuacja losów rodziny po śmierci Thais bohaterki „Śladów stóp na piasku”.

Książka mówi o sile miłości która jest silniejsza niż śmierć o tym jak te traumatyczne wydarzenia spoiły jej rodzinę. O budowaniu od nowa życia całej rodziny którą mimo wszystko cechuje ogromne poczucie świadomości jak kruche jest ludzkie życie.
Powieść ta  mówi też o przyjaźni, pokonywaniu trudności i zmaganiach z trudnym problemem nieuleczalnej choroby.

 

Nasze małżeństwo to fundament, na którym opiera się cała rodzina.Zatem uratowanie go stało się naszą główną troską.

W tej części książki mamy bardzo bogato opisane wspomnienie 29 lutego kiedy to córeczka Anne-Dauphine Julliand obchodziłaby ósme urodziny. To wyjątkowy dzień obchodzony raz na cztery lata. Nasza Bohaterka spędza ten dzień równie wyjątkowo nie rozpamiętuje bolesnych wspomnień ale wspomina tylko te dobre chwile spędzone z córeczką.

Czytając tą pozycję uczymy się, że w życiu możemy szukać winnych swojego cierpienia, oskarżać Boga, mieć żal ale powinniśmy też dziękować i cieszyć się z każdego kolejnego przeżytego dnia.

Tak więc,  za miast po omacku szukać sensu i przyczyn- narażając się na dreptanie w miejscu- usiąść na skraju drogi i czekać, że Bóg zrobi wszystko za mnie, postanowiłam ruszyć w drogę. Dlatego że to moje życie. I to ja mam je przeżyć. Podejmując wędrówkę złożyłam swoją ufność w Bogu. Zawierzyłam Mu, jak dziecko zawierza swoim rodzicom. Wiedziałam, że nigdy nie zostanę sama ze swoimi trudnościami.

Parę słów o formie wydania książki, jest wydana bardzo zgrabnie i prosto. Format kieszonkowy idealnie nadaje się do kobiecej torebki. Czcionka jaką książka jest napisana jest duża i bardzo czytelna.

baner WD 750x100

Serdecznie polecamy Wam przeczytanie tej książki. Z pewnością przypadnie Wam ona do gustu. Książka w brew pozorom wcale nie ma wiele treści religijnych bardziej znaleźć w niej można treści uniwersalne ale ważne dla każdego człowieka niezależnie od wyznawanej wiary.

 To szczęście rozpadło się jak domek z kart wraz z moimi złudzeniami o idealnym życiu…

Autor: Anne-Dauphine Julliand
Tytuł: „Wyjątkowy dzień”
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2015
Ilość stron: 228
Spot radiowy zapraszający do przeczytania książki

Książkę wydało wydawnictwo Święty Wojciech.
Autorki bloga bardzo serdecznie dziękują wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza do recenzji