Kolejna propozycja od Iwony: Katarzyna Michalak „Zacisze Gosi”

Michalak_ZaciszeGosi_500pcxIwona pisze:„Zacisze Gosi” podobało mi się bardziej niż „Ogród Kamili” jednak uważam, że Katarzyna Michalak zbyt często zmieniała wątek, ledwie co dowiedziałam się czegoś o Kamili, to za chwilę było o Gosi. Domyślam się, że tym pewnie chciała zaintrygować, zaciekawić czytelnika.” Też myślicie tak jak ona?

Katarzyna Michalak
„Zacisze Gosi”
Seria kwiatowa tom II
Wydawnictwo Znak Literanova 2014

„Zacisze Gosi” to kolejna część Serii Kwiatowej. Sięgnęłam po nią dlatego, że po przeczytaniu „Ogrodu Kamili” nie otrzymałam odpowiedzi na nurtujące mnie, rozpoczęte tam wątki.

W tej powieści poznajemy bliżej kolejną mieszkankę ulicy Leśnych Dzwonków – Małgorzatę Bielską. Jest to kobieta po przejściach, pełna lęków. Życie jej nie oszczędzało.  Najpierw w młodości straciła rodziców a później kiedy była dorosła los zadrwił z niej okrutnie – straciła męża i dziecko, ba została kaleką. Boi się ludzi, burzy i wszystkiego co ją otacza. Los sprawia, że Gosia zostaje sąsiadką Kamili. Jednak, czy w willi na ulicy Leśnych dzwonków odnajdzie spokój? – tego dowiecie się po przeczytaniu tej książki.

Oczywiście w „Zaciszu Gosi” autorka rozwiązuje zagadkę z poprzedniego tomu.
Do Kamili Nowodworskiej uśmiecha się szczęście. Ma swój przytulny, wymuskany dom, z pięknym wymarzonym ogrodem różanym, oraz ukochanego przy boku. Niestety szczęście nie trwa długo.  Łukasz po strasznym wypadku trafia do szpitala i pozostaje tam bardzo długo. Natomiast Jakub daje Kamili teczkę, dzięki której życie głównej bohaterki zmienia się i nabiera zupełnie innych barw.

„Zacisze Gosi” podobało mi się bardziej niż „Ogród Kamili” jednak uważam, że Katarzyna Michalak zbyt często zmieniała wątek, ledwie co dowiedziałam się czegoś o Kamili, to za chwilę było o Gosi. Domyślam się, że tym pewnie chciała zaintrygować, zaciekawić czytelnika. Jednak ta wartka zmiana wątków sprawiała, że czytając nie raz musiałam wracać, ponieważ się pogubiłam. Jest to książka, gdzie oprócz przyjaźni i miłości dużą rolę gra też zaufanie,  jednak czy tak naprawdę każdemu człowiekowi można ufać? Czy konsekwencją zaufania zawsze jest przyjaźń? To jest kolejne z pytań, na które odpowiecie sobie po przeczytaniu książki.

Tak ja i pisząc tą recenzję, tak też i czytając powieść zadawałam sobie mnóstwo pytań, na które odpowiedź otrzymałam po jej przeczytaniu. Uważam, że lekturka jest mimo wszystko ciekawa i przyjemna. Jest to czytadło dla zabicia czasu, bajka dla dorosłych. Uważam też, że Michalak na siłę tworzyła trylogię, wystarczyło dopisać kilka w „Ogrodzie różanym” aby rozwiązać tamtejsze zagadki.

znak_nova