FENIKS dla Wydawnictwa Świętego Wojciecha

FENIKSY 2015 przyznane. Wydawnictwo Świętego Wojciecha zostało  nagrodzone przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich statuetką za publikacje w przekładzie Ryszarda Zajączkowskiego „Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan” oraz „Miłosierdzie. Klucz do chrześcijańskiego życia”.

Obydwie książki są istotne w szerzeniu wiedzy chrześcijańskiej oraz zajmują szczególne miejsce w ofercie wydawnictwa. To doskonałe lektury dla wszystkich, którzy nie są obojętni na kwestie wolności wyznania oraz pogłębiania wiary. Tegoroczny Feniks jest kolejnym już
w dorobku Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Usłyszany głos prześladowanych

Prześladowani. Przemoc wobec chrześcijan to reportaż z życia współczesnych chrześcijan na całym świecie, historie mężczyzn i kobiet, którzy cierpią z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Autorzy relacjonują ataki, które rzadko trafiają na łamy międzynarodowych gazet.Przedstawiają udokumentowane dane na temat prześladowań chrześcijan w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w byłych republikach radzieckich. Jak donoszą agencje światowe oraz media jak Newsweek czy The Economist – chrześcijanie są na świecie najczęściej prześladowaną grupą religijną na świecie.

To ważna nagroda nie tylko z punktu widzenia naszego wydawnictwa, ale dotyczy dwóch niezwykle istotnych i różnych tematów. Mam nadzieję, że stanie się ona prowokacją do dyskusji na temat prześladowanych chrześcijan oraz inspiracją do duchowej refleksji. – podkreśla ks. Jerzy Stranz, redaktor naczelny Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Książka, którą poleca Papież Franciszek

Druga wyróżniona książka – Miłosierdzie. Klucz do chrześcijańskiego życia jest połączeniem refleksji teologicznej i duchowej na temat biblijnych fundamentów wiary chrześcijańskiej. Kardynał Walter Kasper swoje rozważania koncentruje wokół Bożego miłosierdzia, które jest jądrem i sumą biblijnego objawienia; jest fundamentem ewangelii i kluczem do chrześcijańskiego życia. Książka powinna zainspirować młodsze pokolenia teologów do przemyślenia chrześcijańskiej dogmatyki.

To o niej wspomniał Papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański 17 marca 2013: Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie, bardzo duże… Kardynał Kasper uważa, że to słowo… że miłosierdzie zmienia wszystko. To najlepsze, co może nas spotkać: ono zmienia świat.

O nagrodzie

Nagrody FENIKS Stowarzyszenia Wydawców Katolickich zostały w tym roku przyznane po raz 18. Jest ona nawiązaniem do mitycznego ptaka, który żył  w Etiopii przez kilkaset lat, po czym spalał się na stosie, by szybko z popiołów powstać na nowo. W literaturze starochrześcijańskiej Feniks stał się symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa, który zwycięsko powstał z żaru cierpień i śmierci. Dlatego FENIKS ma przypominać wydawcom o ich misji i celu, jakim jest Zmartwychwstały Jezus Chrystus.

Link do informacji: https://www.swietywojciech.pl/Wydawnictwo-Swietego-Wojciecha/Aktualnosci/FENIKS-dla-Wydawnictwa-Swietego-Wojciecha